VIDEO Bianconeri vyšli na psí tridsiatok: Juventus padol a sen o Lige majstrov sa rozplýva

Hráč Gregoire Defrel (druhý vľavo) zo Sassuola Calcio sa teší z góluHráč Gregoire Defrel (druhý vľavo) zo Sassuola Calcio sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

SASSAULO - Futbalisti Sassuola vyhrali v nedeľňajšom zápase 30. kola talianskej Serie A nad Juventusom Turín 1:0.

Jediný gól strelil v 64. minúte Gregoire Defrel a zabezpečil tak svojmu tímu posun o tri miesta na desiatu priečku. Juventus je momentálne siedmy s rovnakým počtom bodov aj zápasov ako ôsma Bologna.

Dva remízové rezultáty

FC Turín remizoval s US Salernitana 1:1. Vyrovnávajúci gól strelil v 57. minúte Antonio Sanabria a svojmu tímu tak zaistil posun na jedenáste miesto tabuľky pred dvanáste Udinese, ktoré má zápas k dobru. Salernitana figuruje na pätnástom mieste, sedem bodov nad pásmom zostupu. V nedeľu nastúpil v jej základnej zostave aj Norbert Gyömbér, slovenský obranca hral do 77. minúty a dostal žltú kartu.

Rovnakým výsledkom 1:1 sa skončilo aj stretnutie medzi US Lecce a Sampdoriou Janov. Vyrovnávajúci gól strelil v 75. minúte Jese a získal tak pre hostí prvý bod po takmer mesiaci. Jeho tím figuruje na poslednom mieste tabuľky a osem zápasov pred koncom sezóny potrebuje na záchranu desať bodov. Domáci sú na 16. priečke, päť bodov nad pásmom zostupu.

Vlci s prehľadom a ešte aj zahodili penaltu

Futbalisti AS Rím zdolali v nedeľňajšom zápase 30. kola talianskej Serie A doma Udinese 3:0 a poistili si tretie miesto v tabuľke. Góly "vlkov" strelili Eduardo Bove, Lorenzo Pellegrini a Tammy Abraham.

Zaujímavosťou je, že až dvaja hráči v zápase nepremenili pokutové kopy. V 37. minúte za bezgólového stavu neuspel z bieleho bodu domáci Bryan Cristante a v 69. minúte za stavu 2:0 pre AS nedal penaltu ani stredopoliar hostí Roberto Pereyra. Rimania strácajú na druhé Lazio päť bodov a pred piatym AC Miláno majú trojbodový náskok, Udinese je v tabuľke dvanáste.