VIDEO Nová metla dobre metie: Vymenil tím a dočkal sa už v tretích pretekoch

Alex Rins zvíťazil v nedeľných pretekoch VC Amerík seriálu MotoGPAlex Rins zvíťazil v nedeľných pretekoch VC Amerík seriálu MotoGP Zdroj: SITA/AP/Darren Abate

AUSTIN - Španielsky motocyklový pretekár Alex Rins zvíťazil v nedeľných pretekoch VC Amerík seriálu MotoGP a dosiahol svoj prvý triumf na Honde.

Druhý bol Talian Luca Marini (Ducati) so stratou 3,498 s, ktorý zaknihoval prvé pódiové umiestenie v kariére. Najlepšiu trojku doplnil Francúz Fabio Quartararo na Yamahe (+4,936).

V prvej polovici pretekov vypadli dvaja jazdci z najlepšej trojky. V esíčkach na začiatku trate najprv ušlo predné koleso Austrálčanovi Jackovi Millerovi na továrenskej KTM, ktorý v tom čase jazdil na treťom mieste. O niečo neskôr havaroval v záverečnom sektore líder pretekov Francesco Bagnaia z Talianska (Ducati).

Úradujúci majster tak prišiel o možnosť ísť do čela celkového hodnotenia, na čo mu stačil po sobotňajšom triumfe v šprinte jeden bod. To momentálne vedie jeho krajan Marco Bezzecchi. Pády v dôsledku problémov s asfaltom robili jazdcom problémy celý víkend - len v pretekoch mal problém udržať svoj stroj na vozovke poltucet pretekárov.

VC Amerík - výsledky: 1. Alex Rins (Šp./Honda) 41:14,649 m, 2. Luca Marini (Tal./Ducati) +3,498 s, 3. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) +4,936

Celkové poradie (po 6 z 21 pretekov): 1. Marco Bezzecchi  64 b, 2. Francesco Bagnaia (obaja Tal./Ducati) 53, 3. Rins 47

Viac o téme: Alex Rins Fabio Quartararo Marco Bezzecchi VC Amerík Luca Marini
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/MotoGP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy