Kanonieri, takéto straty budú mať fatálne následky: Arsenal provokuje, opäť stratil jasné body

Martin Odegaard (vľavo) utešuje Bukayoka Saku po nepremenenej penalteMartin Odegaard (vľavo) utešuje Bukayoka Saku po nepremenenej penalte Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu stratili ďalšie body v boji o prvý ligový titul od sezóny 2003/2004. V nedeľňajšom súboji viedli už v 10. minúte 2:0, no z ihriska londýnskeho rivala West Hamu United si nakoniec odniesli iba bod za remízu 2:2.

Po 31. kole Premier League tak majú na čele tabuľky už len štvorbodový náskok pred druhým Manchestrom City, ktorý navyše odohral o zápas menej. Hostí poslal do vedenia v siedmej minúte Gabriel Jesus, keď zužitkoval krížny center Bena Whita.

O tri minúty neskôr odcentroval z ľavej strany Gabriel Martinelli a kapitán Martin Ödegaard zvýšil na 2:0. Po polhodine hry však odpískal rozhodca penaltu po zákroku obrancu Gabriela a Said Benrahma znížil na 1:2.

Hráči West Hamu sa Galéria fotiek (6) West Ham oslavuje gól do siete Arsenalu Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

Krátko po zmene strán mali výhodu pokutového kopu aj hostia, no Bukayo Saka netrafil bránu a o dve minúty neskôr vyrovnal Jarrod Bowen. Arsenal mal až 72-percentné držanie lopty, no na strely prehral 11:16.

Pre zverencov trénera Mikela Artetu to bola druhá remíza za sebou, pred týždňom uhrali rovnaký výsledok na pôde Liverpoolu, kde taktiež prišli o náskok 2:0 z úvodnej polhodiny. Ich rival v boji o titul nezaváhal, nad Leicestrom vyhral 3:1 a pripísal si desiaty triumf v rade vo všetkých súťažiach.

Potrebujeme ten nemilosrdný spôsob myslenia

"Moja obava je, že po tom, ako sme viedli 2:0, sme spravili obrovskú chybu a nepochopili sme, čo v tej chvíli potrebujeme robiť. Potrebujeme ten nemilosrdný spôsob myslenia ako ´zabiť´ súpera a v tomto zápase sme ho nemali," povedal Arteta.

Manažér Arsenalu Mikel Arteta Galéria fotiek (6) Manažér Mikel Arteta Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Jeho zverenci viedli pred City pred necelým mesiacom o osem bodov, teraz sa ich náskok výrazne znížil a môže klesnúť len na jediný bod. Manchesterský tím má navyše aj lepšie skóre. Rivalov čaká vzájomný duel 26. apríla na Etihad Stadium, ktorý môže rozhodnúť súboj o titul.

"Musíme myslieť na to, že sme stále na čele tabuľky a všetko máme vo svojich rukách," prízvukoval Ödegaard.

Viac o téme: Premier League West Ham United Mikel Arteta David Moyes Arsenal FC