Cítili krivdu a podali sťažnosť: Ferrari žiadalo spravodlivosť, po verdikte sú skôr na smiech

Jazdec Ferrari Carlos SainzJazdec Ferrari Carlos Sainz Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

FERRARI - Stajňa Ferrari neuspela u Medzinárodnej automobilovej federácie FIA s odvolaním sa proti päťsekundovej penalizácii Carlosa Sainza vo Veľkej cene Austrálie a vo štvrtých pretekoch seriálu majstrovstiev sveta formuly 1 definitívne zostala bez bodov.

Súd zamietol žiadosť o prehodnotenie verdiktu pretekových komisárov z 2. apríla s odôvodnením, že Ferrari neposkytlo žiadne "významné a relevantné nové informácie", ktoré by neboli k dispozícii v čase vynesenia trestu.

V chaotickom závere Grand Prix v Melbourne dostal Sainz päťsekundovú penalizáciu za kolíziu so španielskym krajanom Fernandom Alonsom po druhom reštarte. Po ďalšom prerušení pretekov síce došiel do cieľa za súperom z Aston Martinu štvrtý, kvôli malým rozstupom ale trest znamenal prepad na nebodované dvanáste miesto. Sainzov stajňový kolega Charles Leclerc skončil už v 1. kole.

Proti výsledkom v Austrálii protestoval aj tím Haas, ktorého jazdec Nico Hülkenberg sa dostal po nehodách súperov po druhom reštarte na štvrté miesto. Keďže ale riaditeľstvo pretekov určilo pred záverečným dojazdom poradie rovnaké ako pred nehodami, prešiel cieľom ako siedmy. Komisári sťažnosť tiež zamietli.

Viac o téme: Carlos Sainz Formula 1 VC Austrálie F1 Scuderia Ferrari
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy