Dlhá cesta sa končí: Zapíšte si tento dátum, legenda sa rozlúči s reprezentáciou

Martin StraňovskýMartin Straňovský Zdroj: TASR - Milan Kapusta

BRATISLAVA - Slovenskí hádzanári sa v záverečných dvoch dueloch druhej fázy kvalifikácie ME 2024 proti Nórsku a Srbsku budú musieť zaobísť bez Ľubomíra Ďuriša a Martina Potiska. Dvojicu opôr zhodne vyradilo zranenie členka.

V zápase proti Nórsku v stredu 26. apríla sa pred domácim publikom v Hlohovci rozlúči s reprezentačnou kariérou Martin Straňovský.

Slováci figurujú v tabuľke 2. skupiny kvalifikácie s dvoma bodmi na tretej priečke za Nórskom a Srbskom (po šesť bodov) a stále živia šancu na postup ako jeden z kvarteta najlepších tímov z tretích miest.

Tréner Fernando Gurich povolal namiesto zranených Potiska s Ďurišom dvojicu Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica) a Marko Jurkovič (Slovan Modra). Po dlhšom čase si reprezentačný dres oblečie ľavoruký krídelník, využiteľný aj na poste spojky, Tomáš Urban z nemeckého Mindenu.

Na snímke tréner Slovenska Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Po dueli s Nórskom v Hlohovci zakončí slovenská reprezentácia účinkovanie v kvalifikačnej skupine v nedeľu 30. apríla v Novom Sade proti domácemu Srbsku. Zraz tímu Slovenska v pondelok 24. apríla v Hlohovci, informoval portál slovakhandball.sk.

Nominácia hádzanárov SR na zápasy kvalifikácie ME 2024 proti Nórsku (26. 4. v Hlohovci) a Srbsku (30. 4. v Novom Sade):

Brankári: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.)

Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Fejér-B.Á.L. Veszprém/Maď.), Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR)

Krídla: Tomáš Urban (GWD Minden/Nem.), Dávid Mišových (Dessau-Rosslauer HV/Nem.), Erik Fenár (Tatran Prešov), Martin Straňovský (HK Košice), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica), Marko Jurkovič (HáO TJ Slovan Modra)

Viac o téme: Slovensko Martin Straňovský Ľubomír Ďuriš Martin Potisk Fernando Gurich
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy