Ak by ste boli v jeho koži, trafil by vás šľak: Taký zápas Ronaldo už nezažil poriadne dlho

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

RIJÁD - Cristiana Ronalda v utorkovom zápase saudskoarabskej ligy zatienil iný bývalý útočník Manchestru United Odion Ighalo. Tridsaťtriročný Nigérijčan v službách tímu al-Hilál rozhodol dvoma gólmi z pokutových kopov o výhre 2:0 nad Ronaldovým Al-Nassrom.

Al-Nassru sa tak nepodaril prvý zápas po odvolaní trénera Rudiho Garciu z minulého týždňa, ktorého dočasne nahradil doterajší kouč výberu do 19 rokov Dinko Jeličič z Chorvátska. Tím z Rijádu stráca po porážke stále tri body na lídra tabuľky Ittihád, ktorý má navyše stretnutie k dobru.

Ronaldo prišiel do Al-Nassru v januári po majstrovstvách sveta a podpísal zmluvu do roku 2025 s údajným ročným príjmom 200 miliónov eur. V prvých piatich zápasoch nastrieľal hviezdny Portugalčan osem gólov, ale strelecké tempo neudržal.

Zápas proti al-Hilálu sa tridsaťosemročnému Ronaldovi nevydaril. V 57. minúte dostal za faul žltú kartu, v 77. minúte mu nebol uznaný gól pre ofsajd, a keď o šesť minút neskôr rozhodca po faule naňho odpískal penaltu, tak tento verdikt zrušil VAR. Pri odchode z ihriska potom Ronalda fanúšikovia súpera provokovali mávaním dresy Lionela Messiho, jeho dlhoročného rivala.

Futbalový cestovateľ Ighalo, ktorý v Manchestri United hosťoval na jar 2020, skóroval z pokutových kopov v 42. a 62. minúte.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Odion Ighalo Al-Nassr