Real prišiel o kľúčového hráča: Ancelotti dúfa v jeho rýchly návrat

David Alaba počas zápasu proti ChelseaDavid Alaba počas zápasu proti Chelsea Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

LONDÝN - David Alaba z Realu Madrid sa zranil v utorkovej odvete štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov na ihrisku FC Chelsea (2:0).

Rakúsky obranca odohral iba prvý polčas a po prestávke ho vystriedal Antonio Rüdiger. "Preťažil si stehenný sval," vysvetlil tréner Carlo Ancelotti po zápase na Stamford Bridge podľa agentúry APA.

Taliansky kouč dúfa, že Alaba bude pripravený na semifinále Ligy majstrov, v ktorej jeho tím obhajuje titul z minulej sezóny. Prvý duel je na program 9. alebo 10. mája a súperom "bieleho baletu" bude víťaz dvojzápasu medzi Manchestrom City a Bayernom Mníchov.

Real dovtedy odohrá štyri stretnutia La Ligy a 6. mája nastúpi vo finále španielskeho Kráľovského pohára proti Osasune Pamplona. Alaba utrpel tretie zranenie v tomto kalendárnom roku. Tridsaťročný obranca absentoval dlhšie už dvakrát pre svalové ťažkosti.

Viac o téme: Real Madrid David Alaba