VIDEO Chýbajúce hviezdy? Žiadny problém! Zmeníme štýl hry, vyrazíme do boja a uspejeme

Bobby Portis (Milwaukee) smečuje na kôš MiamiBobby Portis (Milwaukee) smečuje na kôš Miami Zdroj: SITA/AP/Aaron Gash

MILWAUKEE - Basketbalisti Milwaukee aj bez zraneného Giannisa Antetokounmpa zvíťazili doma nad Miami 138:122 a vyrovnali sériu osemfinále play off NBA na 1:1. Víťaz základnej časti si pomohol predovšetkým 25 trojkami.

Bez svojej zranenej hviezdy Ja Moranta triumfoval aj Memphis, najmä vďaka vyhlásenej obrane porazil Los Angeles Lakers 103:93 a rovnako vyrovnal na 1:1. Denver naopak využil domácu výhodu naplno a po výhre 122:113 vedie nad Minnesotou už 2:0. Jamal Murray k tomu prispel 40 bodmi.

Bucks pri absencii Antetokounmpa, ktorý si v prvom zápase poranil chrbát, zmenili štýl hry a netlačili sa toľko do koša. Naopak, vystrelili 49 trojbodových pokusov, z ktorých 25 prepadlo obručou. Bol z toho vyrovnaný rekord NBA v stretnutí play off. Výrazne k tomu pomohla lavička.

Bobby Portis (Milwaukee) strieľa Galéria fotiek (5) Bobby Portis strieľa cez Kevina Lovea Zdroj: SITA/AP/Aaron Gash

Najmä Pat Connaughton, ktorý v prvom stretnutí šancu nedostal a nenastúpil, trafil šesť trojok a dal 22 bodov. Viac mali už len Brook Lopez s 25 bodmi a Jrue Holiday so 24.

Vďaka presnej streľbe si Milwaukee vypracovalo v tretej štvrtine vedenie až o 36 bodov a zápas v pokoji dohrávalo. Miami tentoraz bolo bez šance aj napriek 25 bodov Jimmyho Butlera.

Grizzlies ustáli tlak

Memphis čelil nepríjemnej situácii, pretože po úvodnej prehre doma prišiel aj o Moranta. Grizzlies ale tlak ale ustáli a vytiahli svoju vyhlásenú obranu. Lakers sa ťažko presadzovali a 93 strelených bodov je pre nich najmenej v sezóne. Iba LeBron James sa dostal na bežný počet 28 bodov, Rui Hachimura dal 20 bodov, ale ostatní sa nepresadili.

Memphis naopak podržal pivot Xavier Tillman, ubránil Anthonyho Davisa a vylepšil si osobný rekord na 22 bodov a 13 doskokov. Jaren Jackson pridal 18 bodov a Desmond Bane 17. "Je to pre nás veľké víťazstvo. Bol to skvelý výkon od Tillmana aj všetkých ostatných hráčov," povedal tréner Taylor Jenkins.

Sklamaný LeBron James (Lakers) Galéria fotiek (5) LeBron James Zdroj: SITA/AP/Brandon Dill

Pre LeBrona Jamesa to bol už 103. zápas s aspoň 20 bodmi a 10 doskokmi. Dostal sa tak na štvrté miesto historického poradia, kde dorovnal Tima Duncana. Viac majú už len Shaquille O'Neal, Karl Malone a Kareem Abdul-Jabbar.

Denver zaváhanie nepripustil

Minnesota síce už v druhej štvrtine prehrávala o 21 bodov, ale tentoraz dokázala favorizovanému Denveru klásť väčší odpor najmä vďaka 41 bodom Anthonyho Edwardsa, ktorý vrátil Timberwolves do zápasu. Minnesota dokonca ešte v poslednej štvrtine viedla, no Nuggets skvele zvládli koncovku.

Veľkú zásluhu na tom mal Jamal Murray, ktorý dal v posledných piatich minútach deväť bodov. Nikola Jokič potom dvakrát nahral na smeč Aaronovi Gordonovi. Jokič si do štatistík pripísal 27 bodov, 9 doskokov a 9 asistencií.