FOTO Hanba a totálna fraška: Neuveriteľné, čo si dovolili k Schumacherovi! Jeho rodina zúri

Michael SchumacherMichael Schumacher Zdroj: SITA/AP

BERLÍN – Od hrozivej nehody Michaela Schumachera uplynulo už takmer desať rokov. Skutočný zdravotný stav najpopulárnejšieho pilota F1 všetkých čias je stále zahalený rúškom tajomstva, no fanúšikovia nemeckého velikána neprestávajú veriť v zázrak.

Najväčšia ikona kráľovnej motoršportu utrpela ťažké poškodenie mozgu, keď 29. decembra 2013 spadla počas lyžovačky vo francúzskych Alpách. Napriek tomu, že mala prilbu, sa pri páde vážne zranila a bola niekoľko dní v ohrození života. Odvtedy je víťaz 91 veľkých cien odkázaný na opateru, pričom podstúpil niekoľko operácií.

O 54-ročného expilota Ferrari sa starajú doma vo Švajčiarsku a od osudnej nehody ho ešte nikto nevidel na verejnosti. O to väčším šokom bolo, keď nemecký magazín Die Aktuelle v sobotu 15. apríla zverejnil exkluzívny rozhovor s legendárnym pretekárom.

Na obálke časopisu žiaril usmiaty sedemnásobný majster sveta. Noviny prezentovali fiktívny rozhovor ako prvé interview, ktoré Schumacher poskytol od pádu na lyžiach. "Žiadne úbohé či nejasné vety od priateľov, ale odpovede priamo z jeho úst," uviedli autori.

Netrvalo dlho a vysvitlo, že ide o obyčajný podvod, a údajné "Schumiho" odpovede vymýšľala umelá inteligencia. 

V škandalóznom článku s názvom "Môj život sa úplne zmenil" sa Schumacher "vyjadril" aj k nešťastnej nehode v Alpách, opísal jej dopad na svoj život a nezabudol na svoju rodinu, ktorá ho neustále podporuje. 

"Môj život sa od nehody úplne zmenil. Bolo to hrozné a náročné obdobie pre moju ženu, moje deti a celú rodinu. Moji blízki sú pre mňa požehnaním, bez nich by som to nezvládol. Dcéra premenila svoju záľubu na prácu a syn išiel veľmi šikovne v mojich stopách.

Bol som veľmi ťažko zranený, celé mesiace som ležal v kóme, pretože inak by sa s tým všetkým moje telo nedokázalo vyrovnať. Vďaka zdravotníkom a môjmu tímu sa znovu dokážem postaviť na nohy a dokonca pomaly prejdem niekoľko krokov. Samozrejme, už to asi nikdy nebude také ako pred nehodou, ale to mi nebráni bojovať ďalej," zaznelo okrem iného v spomínanom interview. 

Podľa agentúry Reuters sa rodina rodáka z Hürth-Hermülheimu rozhodla podniknúť právne kroky voči magazínu, ktorý publikoval vymyslený rozhovor. 

Rodina podnikne právne kroky

Hovorkyňa rodiny Sabine Kehmová vo štvrtok emailom potvrdila agentúre AP, že rodina plánuje právne kroky v súvislosti s falošným rozhovorom s umelou inteligenciou, ktorý publikoval nemecký časopis.

Periodikum dalo minulý víkend na titulnú stranu fotografiu päťdesiatštyriročného Schumachera spolu so slovami: "Michael Schumacher, prvý rozhovor".

Viac o téme: Michael Schumacher
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/PorQuéTT
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy