Schmiedlová v Madride smeruje do hlavnej súťaže, Kučová neprešla kvalifikačným sitom

Slovenka Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej proti Talianke Camile Giorgiovej Slovenka Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej proti Talianke Camile Giorgiovej Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

MADRID - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v Madride po víťazstve nad Brazílčankou Laurou Pigossiovou 6:2, 6:4.

Nedarilo sa však jej krajanke Kristíne Kučovej, ktorá podľahla Francúzke Clare Burelovej 2:6, 5:7 a v hlavnej súťaži sa nepredstaví.

V hlavnej súťaži sa nepredstaví ani Viktória Hrunčáková po prehre so štrnástou nasadenou Nemkou Laurou Siegemundovou 3:6 a 2:6.

Klein a Kovalík neuspeli v kvalifikácii

Slovenský tenista Lukáš Klein neuspel v 1. kole kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Madride. Francúzovi Hugovi Grenierovi podľahol 7:6 (6), 3:6, 4:6.

Nedarilo sa tiež jeho krajanovi Jozefovi Kovalíkovi. Nad jeho sily bol Talian Giulio Zeppieri, ktorý zvíťazil 6:4, 4:6, 6:4.

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová Kristína Kučová Jozef Kovalík Lukáš Klein Laura Pigossiová WTA v Madride