VIDEO Netušil, že je v priamom prenose: Prezident škandalózne dourážal Djokoviča a jeho rodinu!

Prezident Republiky srbskej, Milorad Dodik, nevyberavým spôsobom útočí na rodinu Novaka DjokovičaPrezident Republiky srbskej, Milorad Dodik, nevyberavým spôsobom útočí na rodinu Novaka Djokoviča Zdroj: Reprofoto - Twitter/Sportal

BELEHRAD – Srbský tenisový velikán Novak Djokovič sa minulý týždeň predstavil na turnaji ATP 250 v Banja Luke, kde však prekvapivo skončil už vo štvrťfinále na rakete svojho krajana Dušana Lajoviča.

Na podnik v druhom najväčšom meste Bosny a Hercegoviny má licenciu rodina grandslamového rekordéra, pričom riaditeľom turnaja bol Noleho mladší brat Djordje. 

Nemalú zásluhu na presune turnaja z Belehradu do Banje Luky mal aj kontroverzný politik a prezident Republiky srbskej, Milorad Dodik.

Práve on bol hosťom novinára Gradimira Papiča v srbskej televízii RTS a chtiac-nechtiac vyvolal poriadny škandál. Netušiac, že je v priamom prenose, vulgárne a rasisticky dourážal Djokovičovu rodinu.

"Môžem vám povedať, títo Djokovičovci sú poriadni vy***anci. Akonáhle došlo na biznis, uff, sú ako cigáni. To vám hovorím. Ich spoločníci... A keď sme všetko zariadili, tak on (Novak, pozn. red) vypadne vo štvrťfinále," nedával si servítku pred ústa nacionalistický politik, ktorý údajne patrí k spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina.

"Bez komentára," reagoval Srdjan Djokovič, otec najdlhšie slúžiacej svetovej jednotky v histórii tenisu, na otázku N1 o tom, čo si myslí o urážlivých slovách prezidenta Republiky srbskej. 

Dodik po škandalóznom výleve, ktorý sa udial pred zrakom a sluchom státisícov či miliónov televíznych divákov, vydal vyhlásenie, v ktorom sa Novakovi Djokovičovi a jeho rodine ospravedlňuje a trvá na tom, že ich nechcel uraziť ani nič podobné.

"Je mi ľúto, že som pri tejto príležitosti zažil v RTS sklamanie. Naďalej budem rešpektovať a oceňovať úspechy Novaka Djokoviča a rešpektovať a vážiť si jeho rodinu. 

Som rád, že som spoznal manažérske a vodcovské schopnosti Djordjeho Djokoviča a zostávam veľmi vďačný za to, že sa tohtoročný turnaj konal v Banja Luke. Ospravedlňujem sa, ak špekulatívne video na sociálnych sieťach ublížilo členom Djokovičovej rodiny.

Bolelo to aj mňa. Chcel by som poďakovať RTS za moju bezsennú noc. Nemôžem uveriť, že to urobili takým ohavným spôsobom. Ako úprimný obdivovateľ Novaka Djokoviča ako tenistu aj ako muža želám jemu a jeho rodine veľa šťastia. Úspechy vo všetkom pre Srdjana a Djordjeho," uviedol Dodik vo vyhlásení.

Viac o téme: Novak Djokovič Milorad Dodik ATP v Banja Luke
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Sportal
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy