VIDEO Kohúti, vám načisto preplo! Neuveriteľné scény, zápas Realu Madrid sa zmenil na boxerský ring

Mastenica medzi Realom Madrid a Partizanom BelehradMastenica medzi Realom Madrid a Partizanom Belehrad Zdroj: Repro foto - YouTube/ESPN

MADRID - Hromadná bitka hráčov ukončila predčasne štvrtkový zápas play-off Európskej ligy basketbalistov medzi Realom Madrid a Partizanom Belehrad.

Ani jednému z tímov totiž po potýčke nezostalo na lavičke dosť hráčov, aby sa mohlo pokračovať, a rozhodcovský duel necelé dve minúty pred vypršaním štandardnej hracej doby za stavu 80:95 ukončili. Partizan sa tak ujal vedenia v sérii 2:0.

Bitku na palubovke odštartoval faul domáceho rozohrávača Sergio Llulla na americkú posilu Partizanu Kevina Puntera. Do ostrej potýčky, v ktorej došlo na rany päsťou a hráči po zápasníckych chvatoch skončili aj na zemi, sa zapojili celé lavičky oboch tímov.

Rozhodcovia potom niekoľko minút sledovali záznamy a rozdávali tresty. Keď s vylučovaním skončili, museli zápas ukončiť1:40 minúty pred záverečnou sirénou, pretože "ani jeden z tímov nemal požadované minimum dvoch hráčov potrebných na dohranie zápasu". Duel bol označený za oficiálne skončený a Partizan bol vyhlásený ako víťaz.

Moment, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie slová

Zápas bude mať ešte dohru pri disciplinárnej komisii Európskej ligy, ktorá sa bude počas dnešného dňa zaoberať dianím na palubovke. Vedenie súťaže odsúdilo incident.

Podľa trénera Partizanu Željka Obradoviča hráčov vo vyhrotenej koncovke premohli emócie, po upokojení situácie si ale podali ruky a všetko nechali za sebou. "Určite to ale nie je dobré pre povesť basketbalu, Realu Madrid ani Partizanu. Toto sa nemalo stať. Ale hráči majú emócie a stalo sa," konštatoval.

Pred tretím zápasom série, v ktorom bude mať Partizan v utorok výhodu tradične búrlivého domáceho prostredia, chce Obradovič upokojiť atmosféru a vyhnúť sa výtržnostiam fanúšikov. "Je potrebné to upokojiť, aby sme privítali Real Madrid tak, ako ich fanúšikovia prijali nás. Aby nám fandili a podporovali nás, ale aby nerobili nič proti Realu," dodal.

Viac o téme: Real Madrid Partizan Belehrad