Prvý súper Slovenska na MS odvrátil blamáž: Česi urobili z rakúskeho brankára hviezdu

české gólové oslavyčeské gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

BRNO - Hokejisti Česka vyhrali v sobotnom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta nad Rakúskom tesne 2:1. Domáci otočili na štadióne v Brne skóre až v 52. minúte, keď sa presadil David Tomášek.

Česi budú 12. mája prvý súper Slovenska v základnej B-skupine na MS v Rige a Tampere. Lotyši zdolali doma Švajčiarsko 5:1, s oboma krajinami sa zverenci kouča Craiga Ramsayho stretnú v skupine šampionátu v Rige.

Ďalší slovenský súper v skupine Slovinsko prehral vo Francúzsku 1:2 po predĺžení a Nóri podľahli na ľade Dánska 2:5.

prípravné zápasy pred MS 2023:
Česko – Rakúsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 28. Chlapík, 52. Tomášek – 8. Strong

Švédsko - Fínsko 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Góly: 7. Johansson, 27. Brannström, 39. Rasmussen, 40. Karlkvist, 53. Karlkvist, 53. Petersson - 24. Kapanen, 30. Pesonen

Dánsko - Nórsko 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 7. Lauridsen, 9. Kjaer, 41. Asperup, 54. Andersen, 55. Jensen - 24. Salsten, 47. Salsten

Lotyšsko - Švajčiarsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 15. Andersons, 28. Abols, 41. Ločmelis, 52. Tumanovs, 57. Dzierkals - 4. Corvi

Francúzsko - Slovinsko 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 55. Fabre, 62. Fabre - 2. Gregorc

Viac o téme: Česko Švédsko Rakúsko Fínsko