Žilina si spod Urpína odnáša iba bod, Ružomberok si vylámal zuby na Zlatých Moravciach

Na snímke sprava Timotej Jambor (Žilina) a Michal Faško (Banská Bystrica)Na snímke sprava Timotej Jambor (Žilina) a Michal Faško (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BANSKÁ BYSTRICA - Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica remizovali v 7. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul s MŠK ŽIlina 1:1 a udržali si štvrtú priečku v tabuľke. Hráči spod Dubňa nevyhrali piaty duel za sebou.

Do vedenia išli hostia už vo štvrtej minúte po rohovom kope Kaprálika, keď si lopta našla v šestnástke voľného Ďuriša a ten z voleja parádne trafil.

Domáci vyrovnali v 25. minúte po centri Záhumenského a pohotovej koncovke uzdraveného Rymarenka zo stredu pokutového územia. V druhom polčase mali viac príležitostí Bystričania, ale 19-ročného Belaníka pri jeho premiére v najvyššej súťaži už neprekonali.

Na snímke zľava Adrián Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas proti výbornému súperovi, ktorý urobil obrovský progres po tej našej poslednej prehre v Žiline 4:6. Žilinčania sú behaví, ide o nepríjemné mužstvo. Šance boli na jednej i druhej strane. Pre fanúšika to bol veľmi zaujímavý zápas. Na takéto duely budú diváci chodiť a myslím si, že remíza bola spravodlivá. Chýbal nám kapitán Robo Polievka pre svalový problém, bolo to na ihrisku cítiť. Ide totiž o hráča, ktorá si vie vyrobiť aj sám šancu a vie ju i premeniť. Viaže na seba viacero hráčov súpera a robí priestor aj ostatným. Som však rád, že Rymarenko naskočil po zranení a hneď sa chytil aj gólom. To je pozitívne. “

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: „Išli sme na horúcu pôdu. Banská Bystrica výsledkami i výkonmi potvrdila vzostup. Má silných hráčov, ktorí cítia hru. Očakávali sme ťažký zápas. Výsledky z minulosti predurčovali, že by mohlo padnúť veľa gólov. Som rád, že tomu tak nebolo, pretože sa zlepšil defenzívny výkon, za čo som rád, aj keď sa nám príliš nedarilo na lopte. V určitých pasážach sme si mali zachovať väčší pokoj a byť presnejší. Zápas sme odbojovali. Zareagovali sme na silnú zbraň súpera, čo sú protiútoky. Nezabránili sme síce šanciam zo strany domácich, ale ani Bystričania všetkým našim šanciam nezabránila, takže to skončilo zaslúženou remízou. “

ViOn sa dotiahol na Trenčín

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble si vo Fortuna lige pripísali druhé víťazstvo za sebou. V sobotnom dueli 7. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie zdolali MFK Ružomberok 1:0.

Bodovo sa dotiahli na Trenčín, figurujú na 10. mieste tabuľky. Hostia prehrali prvýkrát v nadstavbe.Ružomberok bol síce herne i strelecky aktívnejší, no jediný gól stretnutia dosiahol domáci Roman Čerepkai.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Ten v 70. minúte zakončil rýchly protiútok po ľavej strane s asistenciou Adama Brenkusa. Hosťom sa už vyrovnať nepodarilo a nevyužili možnosť definitívne si poistiť siedmu pozíciu v tabuľke, hoci pred Michalovcami majú stále pohodlný 11-bodový náskok.

Ivan Galád, asistent trénera Z. Moraviec: "Sme veľmi radi, že sme si dnes pripísali tri body. Počas dňa sme mali veľké zdravotné problémy. Ráno nám vypadol Sloboda, tesne pred zápasom Bednár, počas stretnutia sme museli striedať Dugu. Zdravotné problémy mali aj ďalší hráči. Zápasy o udržanie sú už raz také, napriek všetkému mužstvo sa zomklo a prišlo pre nás veľmi cenné víťazstvo. Futbal je v tom krásny, že pred dvoma týždňami sme boli dole a dnes sme sa dotiahli na kontakt, ale ešte nič nemáme vyhraté."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Počas celého stretnutia sme boli dominantnejšie mužstvo. Chceli sme dať gól už do prestávky, ale dnes sme boli strelecky impotentný. Domáci nás potrestali po našej štandardnej situácii, keď z rýchleho brejku skórovali. Musíme byť kvalitnejší v predfinálnej a finálnej fáze. Sme však radi, že už v predstihu sa môžeme pripravovať na baráž o Európu."

Skalica si poradila s Michalovcami

Futbalisti MFK Skalica vyhrali v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie doma nad Zemplínom Michalovce 3:2. Naplno bodovali opäť po štyroch dueloch a poskočili na deviatu priečku tabuľky. Za Michalovcami zaostávajú už iba o dva body.

Skóre duelu otvoril nigérijský útočník hostí Wisdom Kanu v 28. minúte, no ešte do prestávky otočil skóre v prospech Skaličanov dvoma presnými zásahmi Andrej Fábry. Hneď po prestávke zvýšil na 3:1 pre domácich Mário Hollý a Issa Adekunle v 72. minúte už iba skorigoval skóre Issa Adekunle.

7. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy - o udržanie:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:1 (1:1)
Góly: 25. Rymarenko – 4. D. Ďuriš. Rozhodcovia: Ruc – Kmec, E. Weiss. ŽK: M. Rusnák, Nemčík, Jambor (všetci Žilina), 2710 divákov.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 3:2 (2:1)
Góly: 38. a 45. Fábry (prvý z 11m), 49. Hollý – 28. Kanu, 72. Issa Adekunle. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Čajka, bez kariet, 637 divákov

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 70. Čerepkai. Rozhodovali: Smolák – Roszbeck, Halíček, ŽK: Čonka, Chropovský, Mondek - Macejko, Bobček, 1003 divákov

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce MFK Skalica MFK Dukla Banská Bystrica