VIDEO Všetko najlepšie, Carlito! Najkrajší darček k 20. narodeninám, Alcaraz opäť úradoval

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa teší po víťazstve nad Chorvátom Bornom Čoričom v semifinále dvojhry a turnaji Masters 1000 v Madride Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa teší po víťazstve nad Chorvátom Bornom Čoričom v semifinále dvojhry a turnaji Masters 1000 v Madride Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Dvadsaťročný španielsky tenista Carlos Alcaraz si po roku opäť zahrá v Madride finále. V semifinále si druhý hráč sveta a obhajca titulu poradil 6:4 a 6:3 s Bornom Čoričom z Chorvátska.

Alcarazovým súperom vo finále bude Nemec Jan-Lennard Struff, ktorý v dueli prekvapivých semifinalistov zdolal 4:6, 6:3, 6:4 Rusa Aslana Karaceva.

Obaja hráči sa už v Madride minulý týždeň stretli v poslednom kole kvalifikácie a úspešnejší bol Karacev, tridsaťtriročný Struff sa napriek tomu dostal do hlavnej súťaže ako "lucky loser". Už postup do semifinále bol jeho najlepším kariérnym výsledkom na turnaji kategórie Masters.

Alcaraz porazil Čoriča za hodinu a 41 minút a postupom do finále oslávil dnešné narodeniny. "Byť tu znova vo finále pre mňa veľa znamená. Pamätám si, keď som tu hral turnaj dvanásťročných. A, samozrejme, minulý rok, ktorý bol fantastický," povedal na webe ATP Tour Alcaraz.

"V Madride hrám vždy rád. Nejaký tlak, že hrám doma, si vôbec nepripúšťam. Myslím len na to, aby som hral dobre a dosiahol dobré výsledky. Je to tu naozaj výnimočné a užívam si tu každú sekundu," pridal.

V nedeľu sa bude Alcaraz usilovať o celkovo desiaty titul v kariére. Tento rok sa vo finále zatiaľ predstavil štyrikrát a neuspel iba vo februári v Riu de Janeiro.