Oba milánske kluby zatienili tie z Ríma: Milan Škriniar stále mimo zostavu!

Futbalisti Interu Miláno Federico Dimarco a Romelu Lukaku sa tešia po strelení góluFutbalisti Interu Miláno Federico Dimarco a Romelu Lukaku sa tešia po strelení gólu Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara zvíťazili v 34. kole talianskej Serie A na pôde AS Rím 2:0 vďaka gólom Federica Dimarca a Romelua Lukakua.

Vďaka cennému triumfu na Stadio Olimpico sa v tabuľke posunuli na štvrté miesto o dva body pred AC Miláno o skóre za štvrtý Juventus turín, ktorý má zápas k dobru.

AC Miláno zdolal v úvodnom sobotňajšom dueli Lazio Rím 2:0. Na San Sire otvoril v 17. minúte skóre alžírsky reprezentant Ismail Bennacer, ktorému priťukol loptu Olivier Giroud.

V 29. minúte zvýšil na 2:0 Theo Hernández. Francúzsky obranca po rozohrávke brankára Mikea Maignana prešiel takmer celé ihrisko a strelou spoza šestnástky prekonal Ivana Provedela.

AC hral od 11. minúty bez porugalského krídelníka Rafaela Leaa, ktorý si zrejme poranil zadný stehenný sval na pravej nohe.