VIDEO Drahí, na srbského kráľa ste prikrátki: Bezkonkurenčne famózny Jokić opäť vyčíňal

Kevin Durant sa tlačí cez Aarona GordonaKevin Durant sa tlačí cez Aarona Gordona Zdroj: SITA/AP/Matt York

PHOENIX - Basketbalisti Denveru sa ako prvý tím prebojovali do semifinále zámorskej NBA. V šiestom zápase 2. kola play-off vyhrali na palubovke Phoenixu 125:100 a v sérii triumfovali 4:2.

Boston si vynútil siedmy zápas v semifinále Východnej konferencie, keď uspel na pôde Philadelphie 95:86 a v sérii vyrovnal na 3:3.

Denver sa prebojoval do finále Západnej konferencie opäť po troch rokoch. Ďalším triple-double k tomu prispel Nikola Jokić, ktorý k 32 bodom pridal 12 asistencií a 10 doskokov. V drese domácich Suns bol strelecky najúspešnejší Cameron Payne s 31 bodmi. Phoenixu chýbali kvôli zraneniu traja hráči základnej zostavy. K veteránovi Chrisovi Paulovi sadli na lavičku aj Josh Okogie a Deandre Ayton.

Devin Booker, hviezda domácich, nastrieľal iba 12 bodov a po zápase odišiel z arény ešte predtým, ako sa rozprával s reportérmi. Dillon Brooks z Memphisu dostal za podobný počin finančný trest. Denver sa v ďalšom kole stretne s víťazom série medzi Golden State a LA Lakers (stav série 2:3), do finále NBA sa ešte nikdy v histórii nedostal.

Triple double Nikolu Jokića

"Celý zápas sme útočili, najmä v prvom polčase. Jednoducho sme boli veľmi dobrí," neskrýval spokojnosť Jokič. Superlatívmi nešetril tréner hostí Michael Malone: "Keď bránime, doskakujeme, bežíme a nahrávame si, veríme, že sme najlepší tím v NBA. A dnes večer sme to ukázali."

Philadelphia nevyužila na svojej palubovke možnosť ukončiť sériu s Bostonom. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v záverečnej štvrtine (24:13), v ktorej Jayson Tatum nastrieľal 16 z celkovo 19 bodov. Najužitočnejší hráč základnej časti súťaže Joel Embiid mal v drese domácich 26 bodov a 10 doskokov. Rozhodujúci zápas série sa bude hrať v Bostone v nedeľu.

"My sme sa úplne prestali pohybovať loptou. Ani si nevybavujem, že by som sa v posledných štyroch minútach dotkol lopty," hneval sa najužitočnejší hráč sezóny Joel Embiid, ktorý ťahal Philadelphiu s 26 bodmi rovnako ako Tyrese Maxey, ale naposledy skóroval šesť minút pred koncom.