Gól v nadstavenom čase ich priblížil k finále: Premožiteľ Slovana aj naďalej žije svoj európsky sen

Hráč Bazileja Zeki Amdouni (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Danom Ndoyeom gól FC BazilejHráč Bazileja Zeki Amdouni (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Danom Ndoyeom gól FC Bazilej Zdroj: TASR/Marco Bucco/LaPresse via AP

BRATISLAVA - Víťazným gólom Zekiho Amdouniho v nadstavenom čase prvého semifinálového zápasu sa hráči FC Bazilej priblížili finále Európskej konferenčnej ligy.

Víťazstvo 2:1 na ihrisku Fiorentiny im dáva sľubné šance na postup, no tréner Heiko Vogel zdôraznil, že "o postupe sa rozhoduje až v druhom zápase, preto bude pre tím dôležité zostať sústredený."

Zápas sa lepšie začal pre Fiorentinu, ktorú poslal do vedenia hlavou Arthur Cabral v 25. minúte. Potvrdil ním väčšiu prvopolčasovú aktivitu domácich, ktorí sa v ňom dostali k ôsmim strelám, z ktorých dve smerovali na bránku.

Premožiteľ bratislavského Slovana z osemfinále súťaže Bazilej však v druhom polčase zdvihol hlavy a v herne vyrovnanom dianí získal psychickú výhodu po góle Andyho Dioufa, ktorý v 71. minúte prízemnou strelou k pravej žrdi vyrovnal. Obrat hostí zavŕšil v tretej nadstavenej minúty Amdouni, na ktorého zabudla domáca obrana.

Musím svojmu tímu zložiť veľa komplimentov

"Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, pretože sme podali skvelý výkon z taktického hľadiska. Musím svojmu tímu zložiť veľa komplimentov, pretože tento zápas zvládol naozaj dobre. Musíme zostať pokorní, sústredení a usilovní, pretože o postupe sa vždy rozhoduje až v druhom zápase," povedal tréner FC Bazilej Vogel.

Hráč Bazileja Zeki Amdouni Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Marco Bucco/LaPresse via AP

Podľa obrancu Fiorentiny Lucu Ranieriho nezodpovedala prehra domácich dianiu na ihrisku a pripomenul, že s náročnou situáciou pred odvetou by si jeho tím mohol poradiť aj vďaka nedávnym skúsenostiam.

"V prvom polčase sme dominovali, no potom sme inkasovali z protiútoku a v závere zo štandardky. Dnes sme si nezaslúžili prehrať. Už sme však čelili ťažkým zápasom na horúcich štadiónoch v Turecku aj v Poľsku, takže sme pripravení zvládnuť aj ďalší," pripomenul štvrťfinálový zápas na ihrisku Lechu Poznaň a osemfinálový v Sivasspore, v ktorých Fiorentina zvíťazila zhodne 4:1.

Odveta je na programe v stredu 18. mája v Bazileji. Víťaz sa vo finále stretne s úspešnejším z dvojice West Ham - Alkmaar. Po prvom zápase je bližšie k postupu anglický tím, ktorý zvíťazil 2:1.

Viac o téme: UEFA West Ham United FC Bazilej AZ Alkmaar Európska konferenčná liga