MS V HOKEJI 2023 Nie a nie inkasovať... Švédi zašliapli rakúsku prekážku v suchých dresoch

Radosť hokejistov Švédska Radosť hokejistov Švédska Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

TAMPERE - Hokejisti Švédska zvíťazili v nedeľu vo svojom druhom vystúpení v A-skupine MS nad Rakúskom hladko 5:0. Počas celého duelu v Tampere dominovali a o výsledku rozhodli už po dvoch tretinách, keď mali trojgólový náskok.

Severania neinkasovali ani v druhom zápase na turnaji a s plným počtom bodov a skóre 6:0 figurujú na druhej priečke v tabuľke za Američanmi. Rakúšania majú na konte jeden bod za prehru s Francúzskom po predĺžení.

Švédsko odohrá najbližší zápas v pondelok od 19.20 s domácim Fínskom. Rakúsko po dni voľna nastúpi v utorok od 15.20 SELČ proti Dánsku.

A-skupina:

Švédsko – Rakúsko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 4. P. Lindholm (Berggren, Pudas), 27. Sörensen (de la Rose, Tömmernes), 39. Nemeth (Petersson, P. Lindholm), 52. Carlsson (Raymond), 54. Everberg (Bengtsson, Nemeth). Rozhodovali: Ansons (Lot.), MacFarlane (USA) – Hautamäki (Fín.), Zunde (Lot.), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5950 divákov.

Švédsko: Wallstedt – Sandin, Tömmernes, Pudas, A. Lindholm, Bengtsson, Nemeth – Nylander, Carlsson, Raymond – Berggren, P. Lindholm, Petersson – Grundström, Lindberg, Silfverberg – Everberg, de la Rose, Sörensen
Rakúsko: Starkbaum – Nickl, Wolf, Heinrich, Zündel, Reinbacher, Brunner, Wimmer, Maier – Thaler, Haudum, Wukovits – Schneider, Nissner, T. Raffl – M. Huber, Rossi, Zwerger – Neubauer, Achermann, P. Huber

Švédi od úvodu potvrdzovali rolu favoritov a už v 4. minúte otvoril skóre duelu P. Lindholm, keď tečoval strelu Berggrena pred brankárom Starkbaumom. Postupne sa do zápasu dostali aj Rakúšania, no sľubné príležitosti nedokázali využiť. Severania v prostrednej časti ešte zlepšili svoj výkon a dočkali sa aj druhého presného zásahu.

De la Rose prenikol to útočného pásma, prihral Sörensenovi a od jeho korčule sa dostal puk do rakúskej bránky. Na konci druhej tretiny Švédi vyťažili z veľkého tlaku aj tretí gól, obranca Nemeth skóroval strelou od modrej čiary. V treťom dejstve pokračovala dominancia favorita. Najprv mu vyšla kombinácia Raymonda so zakončujúcim Carlssonom a v 54. minúte Everberg prekvapil brankára Starkbauma.

hlasy aktérov /zdroj: APA, IIHF/

Dominique Heinrich, obranca Rakúska: "Hrali sme proti silnému Švédsku. Musíme sa z toho poučiť a sústrediť sa na klúčové zápasy pre nás. Mali sme však v stretnutí aj dobré momenty a to si potrebujeme z tohto duelu zobrať."

Alexander Nylander, útočník Švédska: "Myslím si, že v našom prvom zápase bol každý trochu nervózny, ale dosiahli sme víťazstvo. Ak hráme rýchlo s pukom, vieme si vytvoriť šance a streliť góly. Hráme dobrý hokej a teším sa, čo dokážeme ďalej."

Viac o téme: Švédsko Rakúsko MS v hokeji 2023