Anglické futbalové školenie v priamom prenose: Unavené hviezdy Realu nechápali, čo sa deje

Futbalisti ManCity sa tešia z gólu do siete Realu MadridFutbalisti ManCity sa tešia z gólu do siete Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola po suverénnom víťazstve 4:0 nad Realom Madrid a postupom do finále Ligy majstrov vyzdvihol odhodlaný výkon anglického tímu.

Podľa španielskeho kouča zo seba hráči dostali všetku bolesť z minulej sezóny, keď s "Bielym baletom" naopak v semifinále vypadli. Manchester City po úvodnej remíze 1:1 z Madridu v stredajšej domácej odvete od začiatku dominoval. V prvej polovici sa dvakrát trafil Bernardo Silva, v 76. minúte zvýšil Manuel Akanji a v nastavení dokonal debakel obhajcu trofeje striedajúci Julián Álvarez.

"V posledných dňoch tu bol mix pokoja a napätia potrebný na také stretnutie. Po desiatich alebo pätnástich minútach som cítil, že je tam všetka tá bolesť, ktorú sme v sebe mali od minulého roka," povedal Guardiola na tlačovej konferencii.

Vlani jeho zverenci zahájili semifinále s Realom výhrou 4:3 a v odvete v Madride viedli, ale domáci po neuveriteľnom obrate v nastavenom čase dvoma gólmi stratu dotiahli a vďaka gólu v predĺžení zvíťazili 3:1.

Pep Guardiola tlieska fanúšikom Galéria fotiek (10) Pep Guardiola tlieska fanúšikom Zdroj: SITA/Martin Rickett/PA via AP

V tej chvíli sme museli prehltnúť jed

"Bolo to veľmi ťažké, v tej chvíli sme museli prehltnúť jed. Ale futbal a šport vám vždy dá ďalšiu šancu. Keď nám vyžrebovali Real, povedal som, že presne toto chcem," vyhlásil 52-ročný kouč.

"Veľmi nás bolelo, keď ľudia hovorili, že hráči nemajú charakter, ale za rok sme ukázali, aký je tento tím výnimočný. A hlavne skromný. Gratulujem celému klubu, majiteľovi, všetkým zamestnancom a predovšetkým hráčom," doplnil bývalý tréner Barcelony a Bayernu Mníchov.

Inter je silný tím

Manchester City sa bude o premiérový triumf v Lige majstrov usilovať 10. júna v Istanbule proti Interu Miláno. "Finále proti talianskemu súperovi nie je ten najlepší darček. Inter je silný tím. Ale máme čas sa na to mentálne pripraviť," podotkol Guardiola.

Julian Alvarez oslavuje gól Galéria fotiek (10) Julian Álvarez sa raduje po góle na 4:0 Zdroj: SITA/AP/Tim Goode

So svojim mužstvom ďalej sníva o zisku treble, čo sa v Anglicku doteraz podarilo iba Manchestru United v roku 1999. V Premier League sú City krok od obhajoby titulu a pred posledným zápasom v Lige majstrov nastúpi ešte vo finále Anglického pohára proti mestskému rivalovi United.

"Táto sezóna je naozaj dobrá. Sme blízko a, samozrejme, skúsime to. Potrebujeme tri víťazstvá, môžeme to dokázať," dodal Guardiola.

Viac o téme: UEFA Pep Guardiola Carlo Ancelotti Real Madrid Luka Modric Manchester City Karim Benzema Liga majstrov Kevin De Bruyne Erling Haaland