ROZHOVOR Premiérový štart sa premenil na frustráciu: Nemali sme na nich žiadny recept

Na snímke slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Andreja Kudrnu na 2:1Na snímke slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Andreja Kudrnu na 2:1 Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Premiérový zápas na MS v hokeji si včera pripísali útočníci Andrej Kudrna a Mário Lunter. Prvý menový v ňom dokázal aj skórovať, ale zápas s favorizovanými Švajčiarmi sme prehrali 2:4.

Kudrna sa postavil do druhej formácie k Hudáčkovi a Sukeľovi, kde nahradil zraneného Petra Cehlárika. Presadiť sa dokázal na začiatku druhej tretiny, keď znižoval stav na 1:2. Pri góle urobil výbornú prácu Miloš Kelemen, ktorý si obhodil švajčiarskeho protihráča a útočníkovi Litvínova naservíroval puk ako na zlatom podnose.

V pozápasovom rozhovore však Kudrna priznal, že gól potešil, ale dôležitejšie sú body, ktoré náš tím nezískal žiadne. V mixzóne zhodnotil včerajší zápas a zároveň prezradil, čo očakáva od najbližších súperov Slovenska.

Odohral si prvý zápas na svetovom šampionáte v hokeji, ako ho hodnotíš?

Ťažko hodnotiť. Dá sa povedať, že Samo nás opäť podržal a dal nám šancu na body. Za stavu 1:2 chytil nájazd, my sme naopak vyrovnali. Bohužiaľ, tá tretia tretina nebola podľa našich predstáv. Keď sme dostali ten gól na 3:2, tak sme sa stiahli a nevedeli si vytvoriť žiadnu gólovú šancu na vyrovnanie. Je to škoda, že sme žiadny bod nezískali.

Aké to bolo v tej tretej tretine, keď vás Švajčiari zavreli do pásma. Chceli sme útočiť, ale súper nás do ničoho nepustil.

Bolo to ťažké, my sme chceli hrať u nich, ale naopak sme hrali u nás. Bolo to frustrujúce, ale, bohužiaľ, sme nevedeli nájsť na to nejaký recept. Keď sme sa k puku aj dostali, nevedeli sme ho vôbec udržať. Ten koniec uhrali výborne a musíme sa z toho poučiť.

Potešil aspoň trochu premiérový gól na MS?

Gól poteší vždy, ale ale keď to nevedie k žiadnym bodom, tak sa na to nepozerá. Sú to MS, tá atmosféra vás vtiahne a potom to človek už ani nevníma, snaží sa hrať svoju hru a chce pomôcť tímu. Sme tu jeden tím a sme tu preto, aby sme získali body.

Švajčiari zrejme ukázali kvalitu a ich najväčšie hviezdy zabrali v ten správny moment.

Vieme, že tu majú kvalitný tím, sú považovaní za najväčších favoritov. Do poslednej chvíle sme siahali na body. Je to škoda, pretože nejaké body z tohto zápasu by boli fajn.

Slovenskí hokejisti po prehre Galéria fotiek (16) Sklamaní hráči Slovensko po prehre so Švajčiarskom, medzi nimi aj Andrej Kudrna Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ako sa ti hralo so spoluhráčmi v útoku?

So Sukym (Matúš Sukeľ) som zvyknutý už dlhodobo hrať, Libor sa potom prestriedal s Kelemenom… Ja si spoluhráčov nevyberám, hráme všetci jeden systém, jeden štýl. Či tam je jeden, druhý alebo tretí, tak všetci vieme, čo máme robiť. Všetci v našom tíme sú kvalitní hráči a so všetkými sa hrá dobre.

Čakajú nás ešte tri zápasy, v ktorých budeme favoriti. Čo od nich očakávať, ako sa pripraviť?

Budú to ťažké zápasy a všetci vieme, o čo hráme. Musíme si veriť a hlavne byť sebavedomí.

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko MS v hokeji Andrej Kudrna
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky