Vyvrcholenie sezóny, ktoré vám nedá spať: Bayern trestuhodne zakopol, na ťahu je Dortmund

Fanúšikovia povzbudzujú pred zápasom 27. kola nemeckej Bundesligy Borussia Dortmund - 1. FC Union BerlínFanúšikovia povzbudzujú pred zápasom 27. kola nemeckej Bundesligy Borussia Dortmund - 1. FC Union Berlín Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 33. kola bundesligy doma s RB Lipsko 1:3 a ponúkli šancu Dortmundu dostať sa na prvé miesto tabuľky.

Borussia odohrá svoj duel predposledného kola v nedeľu v Augsburgu a ak vyhrá, bude mať na Bavorov náskok dva body.

Domáci Bayern sa ujal vedenia v 25. minúte po zásahu Sergea Gnabryho a vedenie mu vydržalo až do 65. minúty. Vtedy sa postaral o vyrovnanie Konrad Laimer a Lipsko dokonalo obrat po dvoch penaltách v priebehu 76. a 86. minúty.

Prvú premenil Christopher Nkunku a druhú Dominik Szoboszlai. Lipsko vyhralo štvrtý duel v sérii a obsadí tretiu priečku.