Pomliaždená ruka a niekoľko stehov: Sezóna pre slovenského brankára sa skončila

Slovenský brankár Marián TvrdoňSlovenský brankár Marián Tvrdoň Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský brankár Marián Tvrdoň si už v prebiehajúcej sezóne českej futbalovej ligy nezachytá. V nedeľu to uviedla Viktoria Plzeň na svojej webstránke.

Dvadsaťosemročný brankár utrpel zranenie počas sobotňajšieho zápasu na pôde Slavie Praha (1:2). Tvrdoň nastúpil prvýkrát od vlaňajšieho októbra namiesto tímovej jednotky Henricha Staňka, no v 14. minúte stretnutia mu šliapol na ruku stredopoliar domácich Matěj Jurásek a musel tak z hry predčasne odísť.

"Marián má silne pomliaždenú ruku s tržnou ranou, ktorá si vyžiadala niekoľko stehov. Po vyšetrení klubovými lekármi je jasné, že už nebude môcť zasiahnuť do tréningov ani do zvyšných dvoch zápasov," uviedol hovorca klubu Václav Hanzlík.

Pre Tvrdoňa pritom išlo len o tretí štart v prebiehajúcej ligovej sezóne. "Bol to nezmyselný zákrok. V takejto situácii by mal byť väčší rešpekt ku gólmanovi, ktorý ide do súboja rukami. Veľmi ma to za neho mrzí, pretože dostal po dlhej dobe príležitosť a na začiatku zápasu vyzeral skvele," dodal tréner Plzne Michal Bílek.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Marián Tvrdoň
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy