MS V HOKEJI 2023 Súperovi šliapol korčuľou na nohu: Kanadská hviezda si už na šampionáte nezahrá!

Joe Veleno (Kanada) a Nino Niederreiter (Švajčiarsko) vo vzájomnej potyčkeJoe Veleno (Kanada) a Nino Niederreiter (Švajčiarsko) vo vzájomnej potyčke Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na MS udelila kanadskému útočníkovi Joeovi Velenovi dištanc na päť zápasov a na turnaji si tak už nezahrá. IIHF o tom informovala na svojom webe.

Dvadsaťtriročný útočník Detroitu Red Wings dostal trest za neprimeraný zákrok v zápase proti Švajčiarsku 2:3. K incidentu došlo v čase 28:21 v 2. tretine stretnutia, keď pri mantineli úmyselne korčuľou šliapol na nohu Niederreiterovi.

Rozhodcovia si to však nevšimli, naopak na trestnú lavicu išiel švajčiarsky útočník, ktorý odplácal a dostal dve minúty za hrubosť.

Viac o téme: Nino Niederreiter Joe Veleno