Tréner totálne zvozil svojho brankára: Absolútna šialenosť! Má kráľovský plat a prehral nám zápas

Florin NitaFlorin Nita Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Tréner futbalistov Pardubíc Radoslav Kováč po porážke 1:2 so Zlínom v treťom kole ligovej nadstavbovej skupiny o záchranu skritizoval brankára Florina Nitu za chybu pred víťazným gólom hosťujúceho stredopoliara Antonína Fantiša.

Štyridsaťtriročný kouč si nedokáže zaváhanie rumunského reprezentanta vysvetliť a jeho podcenenie centrovanej lopty označil za trestuhodné a neodpustiteľné.

"Florin urobil obrovskú chybu, za mňa úplne strašnú. Vieme, že nám veľakrát pomohol, ale toto urobiť v 86. minúte je trestuhodné. V Brne chytil dve penalty a vyhral nám zápas, teraz to ide ale jednoznačne za ním, treba si to povedať na rovinu," uviedol Kováč na tlačovej konferencii a pripomenul týždeň starý triumf 2:0 proti Zbrojovke.

Darček pre súpera

Záchranársky súboj predposledných Pardubíc s posledným Zlínom bol po góloch domáceho Pavla Černého a Filipa Balaja z prvého polčasu dlho vyrovnaný 1:1. V závere ale Youba Dramé poslal vysoký center na zadnú tyč, Nita na poslednú chvíľu stiahol ruky a nechal loptu prepadnúť za seba. Tam bol pripravený Fantiš, ktorý z uhla dokázal usmerniť loptu do siete.

"Vôbec si to nedokážem vysvetliť, ešte v takom zápase. Je to úplná šialenosť. Neviem, čo ho v hlave schmatlo. Bol to darček, týmto gólom sme vrátili Zlín do hry," mrzela Kováča chyba Nitu, ktorý hosťuje v jarnej časti sezóny z pražskej Sparty. Pardubice majú teraz na dnešného súpera náskok už iba bod. Štrnáste Brno má rovnako bodov ako Východočeši.

"Chyby sa stávajú, taký je futbal, ale že to urobí tak skúsený hráč ako Florin... Niekoľkokrát nás podržal, pomohol nám, ale ja toto neberiem. Je tu na to, aby chytal, je za to kráľovský platený. Dnes ide ten zápas za ním," vrátil sa Kováč ešte raz ku kľúčovej situácii zápasu.

Pardubice pritom v zápase dominovali, čo uznali po zápase aj Zlínski na čele s koučom Pavlom Vrbom. "Ševci" ale nakoniec predsa len zvíťazili vonku po 30 zápasoch a prvýkrát od augusta 2021.

"Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, dali sme krásny gól. Potom sme boli trochu pasívni, čo sa nám stáva po vedúcom góle stále dookola. Druhú polovicu sme si zase vytvárali dosť šancí, veľa striel, dali sme tyčku. Chýbal tomu druhý gól, ktorý by dnes rozhodol," zhodnotil Kováč.

Celý rok na chvoste

Východočechov čaká už v stredu domáci duel s Jabloncom, ktorý si dnešnou výhrou 1:0 nad Brnom definitívne zaistil záchranu. "Celý rok sme na chvoste, dnes by sme to vyriešili, mohli sme urobiť prvý krok a vyhnúť sa poslednému miestu. Nesiem to ťažko, bol som absolútne presvedčený, že to dnes zvládneme. V stredu musí zase nastúpiť dvadsať bojovníkov, ktorí idú vyhrať. Bude to boj až do konca," dodal bývalý reprezentant.

Viac o téme: Radoslav Kováč FK Pardubice Florin Nita
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy