VIDEO Rekordný titul pre Real Madrid! Rozhodujúci moment prišiel tri sekundy pred koncom

Basketbalisti Realu Madrid sa stali víťazmi EuroligyBasketbalisti Realu Madrid sa stali víťazmi Euroligy Zdroj: Profimedia

KAUNAS - Basketbalisti Realu Madrid sa stali víťazmi Euroligy sezóny 2022/23. Vo finále záverečného turnaja v Kaunase zdolali hráčov Olympiakosu Pireus o jediný bod 79:78.

Rozhodujúcu dvojku premenil tri sekundy pred koncom 35-ročný španielsky veterán Sergio Llull, pre ktorého to bol jediný kôš v zápase.

Kráľovský veľkoklub získal 11. titul a je rekordér súťaže. Čiastočne si spravil chuť po minulom roku, v ktorom naopak o bod prehral a to proti Efesu Istanbul. Prvenstvo oslavuje prvýkrát od sezóny 2017/18, keď uspel ešte pod taktovkou Luku Dončiča. Olympiakos nepotvrdil pozíciu nasadenej jednotky po základnej časti.

Grécky klub mal lepší vstup do stretnutia a viedol v prvej štvrtine aj 24:12. Madridčania však dokázali manko vymazať a už pred prestávkou išli do vedenia. Polčas sa skončil nerozhodne 45:45. Po zmene strán viedol takmer neustále Olympiakos.

Lenže Real uzavrel súboj šnúrou 7:0, keď trojnásobný majster Európy a dvojnásobný olympijský medailista Llull dokázal ako stredný rozohrávač prehodiť veľkým oblúkom pivota gréckeho tímu Moustaphu Falla. V poslednej akcii mohol ešte rozhodnúť Kostas Slukas, no neuspel.

Hráči AS Monaco zvíťazili v zápase o 3. miesto nad FC Barcelona 78:66. Kataláncom nepomohlo ani sedem bodov slovenského reprezentanta amerického pôvodu Kylea Kurica.