MS V HOKEJI 2023 Obrovské sklamanie v tíme Česka: Nemá cenu o tom hovoriť!

Na snímke tréner Kari Jalonen a hráči Roman Červenka s Dominikom KubalíkomNa snímke tréner Kari Jalonen a hráči Roman Červenka s Dominikom Kubalíkom Zdroj: Profimedia

TAMPERE - Hokejisti USA postúpili do semifinále 86. MS. Vo štvrťfinálovom zápase v Tampere zvíťazili nad Českom 3:0 po góloch Matta Coronata, Nicka Perbixa a Cuttera Gauthiera.

Hlasy z českej kabíny:

Kari Jalonen (tréner ČR): "Je to sklamanie pre všetkých z nás. Dnešný zápas aj to, že nemôžeme bojovať o medaily. V posledných troch stretnutiach, teda proti Švajčiarsku, Kanade aj teraz Amerike. Predviedli sme slabý výkon v ofenzíve a nedali žiadny gól. Toto bola jedna z vecí.  Jednoducho sme nemali silu, aby sme si vytvorili gólové šance a skórovali. Nedokázali sme využiť to, keď súper stratil puk.

Nemali sme šance. Mali sme tím, ktorý sme mali. Som na hráčov pyšný. Mali sme skoro desať hráčov, ktorí absolvovali celý prípravný kemp. A chcel by som im poďakovať. Za turnaj aj za celý rok. Nemá cenu hovoriť o tom, či mi niekto chýbal, alebo nie. Mali sme tu tento tím. Možno sme mali trochu smolu v tom, že sme prišli o Sedláka s Chytilom."

Michal Jordán (obranca ČR): "Čo sme si hovorili, nejako nevyšlo. Američania boli zaslúžene lepší v prvej tretine a keď sa nedá gól, je ťažké pomýšľať na víťazstvo. V prvej tretine sme boli pasívni, v druhej sa to trochu zlepšilo, ale v tretej sme na to už, žiaľ, nenadviazali. Oni využili šance, ktoré mali. Ak sa nedá gól, je to ťažké. Povedali sme si, že skúsime rýchlo otáčať puky hore, neťahať to späť.

To sa v druhej tretine zlepšilo, ale aj tam sme dostali gól. Tréneri skúšali prehodiť lajny, ale už to k ničomu neviedlo. Skupinu sme zvládli dobre, aj keď sme posledné dva zápasy prehrali. Ale vedeli sme, čo máme zlepšiť. Zranenia nám nepomohli, ale nechceme sa vyhovárať. Snažili sme sa hrať aj za chlapcov, čo sa zranili a nemohli tu byť s nami do konca."

Dominik Kubalík, útočník ČR: "Je to pre nás veľké sklamanie. Nezačali sme, ako sme chceli, prvá tretina mala byť z našej strany lepšia. Potom sme to tlačili celý zápas pred sebou. Presilovky nám nepomohli, mali sme veľmi málo striel. Za celý turnaj sme nedali ´ušmudlaný´ gól, málo sme si za tým chodili. Veľmi ma to mrzí. Skutočne som si myslel, že toto bude zápas, ktorý zvládneme. USA majú tím plný mladých hráčov, ktorí majú budúcnosť pred sebou, jasne nás prevýšili."

Roman Červenka, kapitán ČR: "USA boli hokejovo lepší, ale to neznamená, že sme im to nemohli znepríjemniť. Američania nás nepúšťali do šancí, tých pár, do ktorých sme sa dostali, bolo treba využiť. Škoda tej mojej nepremenenej v úvode tretej tretiny, ak by bol z toho gól, dalo by nám to krv do žíl. V hale bolo ticho, ťažko sa hrá hokej bez ľudí, ale na to sa nedá vyhovárať, pre oba tímy to bolo rovnaké."

Viac o téme: USA Česko Michal Jordán Roman Červenka Dominik Kubalík MS v hokeji 2023
  • Zdroj: ČTK, TASR