Deväť sťažností na rasistické urážky nestačilo: Súd začal ďalšie vyšetrovanie

Vinicius JuniorVinicius Junior Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Súd vo Valencii začal v piatok vyšetrovanie rasistického správania španielskych futbalových fanúšikov voči hráčovi madridského Realu Viniciusovi Juniorovi. Informovala AP.

Španielska polícia už v priebehu týždňa zatkla vo Valencii tri osoby, ktoré v nedeľu rasovo urážali brazílskeho útočníka. Stalo sa tak v zápase 35. kola La Ligy medzi FC Valencia a vlaňajším španielskym šampiónom. Podľa AP súd v niektorej fáze procesu požiada Viniciusa, aby prostredníctvom videohovoru podal svedectvo.

V utorok zatkli aj štyroch ľudí podozrivých z toho, že zavesili z mosta nafukovacieho panáka s podobizňou Viniciusa Juniora. Chuligáni Atlética Madrid sa uchýlil k tomuto kroku pred januárovým derby neďaleko tréningového centra Realu.

Za uplynulé dva roky riešilo vedenie La Ligy celkovo deväť sťažností týkajúcich sa rasovo motivovaného správania sa voči Viniciusovi Juniorovi. Hráč dokonca v apríli svedčil na súde proti fanúšikovi Mallorky, ktorého ospravedlnenie neprijal a žiadal najprísnejší trest. Majiteľ sezónnej permanentky klubu z Baleárskych ostrovov nazval hráča Realu opicou vo februárovom zápase s "bielym baletom".

Viac o téme: Real Madrid CF Vinícius Júnior
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy