FOTO Hej, ukážte gule! Ako sa povedalo, tak sa urobilo, tu je výsledok

Marcelo Gallardo Marcelo Gallardo Zdroj: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko

BUENOS AIRES - Vedenie argentínskeho futbalového celku River Plate sa rozhodlo netradične oceniť najúspešnejšieho trénera v histórii klubu Marcela Gallarda. Pred štadiónom cez víkend odhalilo jeho sochu s veľkou hrčou v rozkroku.

Podľa autorky Mercedes Savallovej išlo o požiadavku vedenia, pretože Gallardo počas pôsobenia v River Plate "ukázal, že má gule". Klub viedol od roku 2014 do minulého decembra a získal s ním 14 trofejí vrátane dvoch triumfov v Pohári osloboditeľov.

"Ide o gesto pre fanúšikov. Je to narážka na slangové slovné spojenie, preto som rozkrok zvýraznila," uviedla Savallová v rozhovore pre denník La Nación.

Vedenie River Plate chce podľa Savallovej, aby sa z Gallardovej sochy stal podobný talizman ako napríklad býk na Wall Street v New Yorku. Na býčie slabiny totiž pre šťastie často siahajú turisti, až sú z toho žiarivo vyleštené.

"Fanúšikovia vždy trénerom a hráčom hovoria, aby ukázali, že majú gule. No a tu ich majú," povedala sochárka. "Gallardo, našťastie, nepotreboval nič vysvetľovať a nechal ma v pokoji pracovať," dodala.

Viac o téme: River Plate Argentína Marcelo Gallardo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Nooruddean
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy