Xavi bude hovoriť s Messim o návrate do Barcelony: Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že...

Xavi HernandézXavi Hernandéz Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Tréner futbalistov FC Barcelona Xavi Hernandéz sa plánuje rozprávať s Lionelom Messim o jeho možnom návrate do klubu. Uviedol to v pondelok v rozhovore pre katalánsky denník Sport.

"Budem s ním hovoriť. Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že ak by sa Messi vrátil, nášmu tímu by to veľmi pomohlo. To som povedal aj prezidentovi klubu Joanovi Laportovi," povedal Xavi.

Tridsaťpäťročný útočník odišiel pre dvoma rokmi z katalánskeho veľkoklubu, ktorý si ho nemohol dovoliť udržať. Argentínčan sa s Barcelonou rozlúčil v slzách, po vyše dvoch dekádach opustil Camp Nou a zamieril do Paríža Saint-Germain.

Messimu sa po tejto sezóne skončí zmluva s francúzskym majstrom a otvorene sa hovorí o jeho odchode z PSG. Jeho pozícii v klube nepridala ani nedávna suspendácia za nepovolený výlet do Saudskej Arábie. Okrem návratu do Barcelony ho spájajú aj s možným angažmánom v Saudskej Arábii.

Hrali by rovnako

Xavi odpovedal aj na otázku, či by po príchode kapitána úradujúcich majstrov sveta zmenil taktiku: "Nie, hrali by sme rovnakým štýlom. Messi môže hrať na rôznych pozíciách. Má pred sebou ešte niekoľko rokov na vysokej úrovni. Záleží len na ňom, či sa chce vrátiť späť do klubu."

Xavi zároveň vzdal hold svojmu tímu za to, že si zaistil zisk titulu v španielskej La Lige vo veľkom predstihu. "Tento titul má osobitný význam, pretože sme ho získali bez najlepšieho futbalistu tohto klubu a sveta."

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Xavi Hernández Joan Laporta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy