Rýchlo zabudli na nezdarný holandský pokus: Tottenham našiel nového trénerského bossa

Ante PostecoglouAnte Postecoglou Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

LONDÝN - Anglický futbalový klub Tottenham plánuje angažovať na lavičku Angeho Postecogloua z Celticu. Tréner sa údajne dohodol so Spurs na dvojročnej zmluve. Informovala o tom agentúra AFP.

Postecoglou v minulej sezóne doviedol Celtic k zisku treble v Škótsku. Päťdesiatsedemročný tréner sa vyhýbal otázkam o svojej budúcnosti pred a po sobotňajšom víťazstve Celticu vo finále Škótskeho pohára nad Invernessom 3:1.

Tottenham sa snaží nájsť nového trénera, keďže mu nevyšlo angažovanie Arneho Slotu z Feyenoordu ani bývalého trénera Bayernu Mníchov Juliana Nagelsmanna. Kluby zatiaľ dohodu nepotvrdili, ale Postecoglou mal v sobotu informovať hlavného akcionára Celticu Dermota Desmonda, že podpíše kontrakt so Spurs.

Austrálsky kouč po sobotnom triumfe vo finále Škótskeho pohára zdôraznil, že si aspoň dva dni bude tešiť z víťazstva: "Očakávam, že si tento moment budem užívať najbližších 24 až 48 hodín. Tak dlho, ako to len pôjde, kým niekto neodvedie moju pozornosť od niečoho iného."

Ôsmy tím z nedávno skončenej sezóny Premier League sa 26. marca dohodol na ukončení kontraktu s Antoniom Contem. Jeho dočasného nástupcu Cristiana Stelliniho po neúspešnom priebehu sezóny odvolali, nahradil ho Ryan Mason, ktorý bol na lavičke tímu do konca ročníka. Postecoglou má v utorok odísť na rodinnú dovolenku a dohoda by mohla byť dokončená v najbližšej dobe.

Viac o téme: Celtic Glasgow Tottenham Hotspur Ange Postecoglou
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy