Neľahké sústo s dvomi hviezdami ťažkého kalibru: Chcú konečne titul a podriadili tomu všetko

Frank Vogel - nový tréner Phoenixu SunsFrank Vogel - nový tréner Phoenixu Suns Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

PHOENIX - Novým trénerom basketbalistov Phoenixu v NBA bol menovaný Frank Vogel.

Štyridsaťdeväťročný kouč sa stal nástupcom Montyho Williamsa, ktorého vedenie Suns odvolalo v polovici mája po vyradení z druhého kola play-off s Denverom. Klub oznámil, že sa s Vogelom dohodol na dlhodobej spolupráci, podľa médií nový kouč dostal päťročnú zmluvu s príjmom 31 miliónov dolárov.

Phoenix bude Vogelovým štvrtým klubom, v ktorom bude pôsobiť ako kouč. Doterajší vrchol zažil počas predchádzajúcom angažmán v Los Angeles Lakers, s ktorými v roku 2020 zámorskú ligu vyhral, ale po sezóne 2020/21 nútene skončil po tom, čo LeBron James a spol. ani nepostúpili do play-off.

"Frank je uznávaný tréner, ktorý vie, aké to je vyhrať NBA, čo je naša priorita," konštatoval vlastník klubu Mat Ishbia vo vyhlásení na webe. Suns zámorskú ligu nikdy nevyhrali, trikrát hrali finále, naposledy predvlani.

Vogel predtým viedol aj Orlando a Indianu. U Pacers pôsobil rovnako ako asistent rovnako ako vo Philadelphii a Bostone. S Orlandom postúpil v roku 2009 do finále NBA, kde nestačil na Los Angeles Lakers a proti mužstvu vedenému Kobem Bryantom a Pauom Gasolom prehralo jeho mužstvo 1:4 na zápasy.

Úvodná tlačová konferencia Franka Vogela

Viac o téme: NBA Phoenix Suns Frank Vogel
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Phoenix Suns
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy