Rozprávka o hviezdach s mrzutým koncom: Sklamané PSG pristupuje k núteným zmenám

Julian Nagelsmann a Christophe Galtier - bude prvý menovaný náhradou za druhého?Julian Nagelsmann a Christophe Galtier - bude prvý menovaný náhradou za druhého? Zdroj: SITA/AP/Andreas Schaad

PARÍŽ - V tíme Paríž St. Germain podľa francúzskych médií po necelom roku skončil tréner Christophe Galtier.

56-ročný kouč bol odvolaný, hoci s tímom obhájil ligový titul. Galtierovým nástupcom by sa mohol stať Nemec Julian Nagelsmann, ktorý v marci dostal výpoveď v Bayerne Mníchov.

Galtier vlani v lete nahradil vo funkcii Argentínčana Mauricia Pochettina. PSG síce na konci mája získal jedenásty titul v histórii a osamostatnil sa na čele poradia najúspešnejších francúzskych klubov, ale hviezdami nabité mužstvo nebolo tak suverénne ako v minulých rokoch. Tabuľku vyhralo iba o bod pred druhým Lensom.

V tomto ročníku Ligy majstrov Parížania vypadli už v osemfinále s Bayernom Mníchov, ktorý ešte vtedy trénoval Nagelsmann, a ďalej čakajú na vytúžený triumf v "milionárskej" súťaži. PSG nepomohlo ani elitné ofenzívne trio Kylian Mbappé, Neymar, Lionel Messi. Argentínsky útočník opustí v lete klub po vypršaní dvojročnej zmluvy.

 

Viac o téme: Paríž Saint-Germain PSG Christophe Galtier Julian Nagelsmann
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Fabrizio Romano
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy