Fotku s Putinom nezmazal, ten sa mu poďakoval: Ovečkin dostal od ruského prezidenta vyznamenanie

Alexander OvečkinAlexander Ovečkin Zdroj: Športky - SITA/AP/Nick Wass, Instagram/aleksandrovechkinofficial

MOSKVA - Ani po viac ako roku vojna na Ukrajine neutícha a Rusko naďalej vykonáva špeciálnu operáciu na území suseda Slovenska.

Kým viaceré športové inštitúcie zakázali ruským športovcom sa čo i len priblížiť k hracej ploche, iné sa zase snažia o ich opätovné pričlenenie k svetovému športu. Jednou z nedotknutých líg ostala aj NHL, v ktorej sa sankcie počas trvania vojny nedotkli ani jedného ruského hokejistu.

Ako je známe, viacero hráčov, ktorí pôsobia v zámorí, sa hrdo hlási k Putinovi a s ruským prezidentom sú doslova priatelia. Azda jeho najväčším prívržencom je Alexander Ovečkin. Ten sa s ním osobne pozná a na sociálnej sieti Instagram má aj fotografiu s ruským vodcom.

Keď sa ho krátko po vypuknutí konfliktu spýtali v zámorí na jeho názor, prišla alibistická odpoveď: "Je to hrozná situácia. Mám v Rusku rodinu a na Ukrajine priateľov. Ale nemôžem s tým nič urobiť. Dúfam, že sa to čo najskôr skončí a všetko bude v poriadku a na celom svete zavládne mier."

Svojho prezidenta sa zastal a vojenský konflikt nijako neodsúdil. "Je to môj prezident. Ale ako som povedal, nie som politik, ale športovec a niektoré veci neovplyvním," uviedol ešte na jar 2022.

Spomínanú fotografiu s Putinom zo svojho profilu na Instagrame nezmazal. Údajne pre strach, že týmto krokom by mohol ohroziť vlastnú rodinu, ktorá je v Rusku. Nedal ju preč, ani keď ho o to požiadal jeho zamestnávateľ - Washington Capitals. Nielen pre túto jeho podporu, sa od ruského prezidenta dočkal pocty.

Včera totiž Putin ocenil niekoľkých ruských hokejistov, na čele s Alexandrom Ovečkinom, ktorý je na zozname jediný aktívny hráč. Ostatných si zrejme budú pamätať len tí skoršie narodení, ešte z čias ZSSR. Všetkým hokejistom bol udelený "dekrét vďačnosti".

Tak sa zdá, že priateľstvo medzi Putinom a Ovečkinom pokračuje naďalej. A čo na to NHL a Washington? Opäť budú mať strčené hlavy v piesku a nepriamo tak budú naďalej podporovať Rusko s Vladimirom Putinom.

Viac o téme: Alexander Ovečkin
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy