VIDEO Tvrdý hit ho poslal k zemi, on oddychovať nebude: Toto je finále a tím ho potrebuje

Český obranca Radko Gudas počas rozvičky pred finálovým zápasom proti VegasČeský obranca Radko Gudas počas rozvičky pred finálovým zápasom proti Vegas Zdroj: SITA/AP/John Locher

SUNRISE - Český obranca Radko Gudas zrejme nepríde o tretí zápas finále play off NHL a po odstúpení z druhého stretnutia kvôli zraneniu, bude späť v zostave Floridy. Uviedol to tréner hokejistov Panthers Paul Maurice.

V boji o Stanleyho pohár má zatiaľ navrch tím Vegas, ktorý v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie 2:0. Tretie stretnutie sa odohrá v noci na piatok (2.00 SELČ).

Čerstvo tridsaťtriročný Gudas vynechal polovicu úvodnej tretiny už v prvom stretnutí, ale potom sa do hry vrátil. V druhom zápase českého beka tvrdo zasiahol v siedmej minúte útočník Golden Knights Ivan Barbašev.

Gudas potom zamieril rovno do kabíny a na ľade už sa neobjavil. V stredu netrénoval. "Očakávame, že nastúpime s rovnakou zostavou a že Radko bude hrať," povedal zámorským médiám tréner Maurice.

Panteri ho potrebujú ako soľ

Panthers sa potrebujú zlepšiť predovšetkým v obrannej činnosti, keďže za úvodné dva finálové súboje inkasovali celkovo 12 gólov. A práve Gudas by k tomu mal po prekonaní bližšie nešpecifikovaného zranenia pomôcť.

Za 18 štartov v tohtoročnom play off má popri troch nahrávkach na konte 81 hitov, čo je najviac z celej ligy. "Je ohromne dôležitou súčasťou nášho tímu, takže naozaj dúfame, že bude mocť hrať," povedal kapitán Aleksander Barkov.

Viac o téme: Florida Panthers Radko Gudas Vegas Golden Knights