Nezabudnuteľné výkony: Slovenská gymnastická hviezda vybojovala ďalšiu medailu!

Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová Zdroj: TASR/DPA/Soeren Stache

OSIJEK - Slovenská gymnastka Barbora Mokošová si cez víkend pripísala dve pódiové umiestnenia na podujatí World Challenge Cup v Osijeku. Po tretej priečke na bradlách pridala v nedeľu druhé miesto vo finálovom cvičení na kladine so známkou 12,700. Triumfovala Austrálčanka Georgia Godwinová (13,900).

Dvadsaťšesťročná slovenská gymnastka si v priebehu troch týždňov vybojovala v challenge seriáli Svetového pohára spolu štyri cenné kovy. Koncom mája v bulharskej Varne obsadila vo finále na bradlách tretie miesto so známkou 12,866. Začiatkom júna v Tel Avive v rovnakej disciplíne triumfovala, keď dosiahla hodnotenie 13,300 bodu.

"Bol to pre nás už tretí náročný pretekársky víkend a v nich nezabudnuteľné skvelé výkony," zhodnotil Mokošovej tréner Martin Zvalo.

Viac o téme: Barbora Mokošová Martin Zvalo World Challenge Cup Georgia Godwinová