S džbánom sa chodí po vodu tak dlho, kým... Atletický škandál za doping má konečný verdikt

Bahrajnský maratónec Hassan El AbbássíBahrajnský maratónec Hassan El Abbássí Zdroj: Profimedia

MONTE CARLO - Bahrajnský maratónec Hassan El Abbássí dostal trojročný zákaz štartov za krvný doping na olympijských hrách v Tokiu.

Z predminuloročných pretekov v Sappore, v ktorých obsadil 25. miesto, bol diskvalifikovaný. Oznámila to Jednotka pre integritu atletiky, podľa ktorej El Abbási podstúpil zakázanú krvnú transfúziu.

Tridsaťdeväťročný marocký rodák začal reprezentovať Bahrajn v roku 2014. Na majstrovstvách sveta v Pekingu o rok neskôr skončil dvanásty v behu na 10 000 metrov, v ktorom štartoval aj na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Po prechode na maratón bol siedmy na svetovom šampionáte v Dohe v roku 2019.

Viac o téme: Hassan El Abbássí