Dozvedeli sa všetko, čo bolo potrebné: Koniec čakania, dôležité novotiny pre hokejové Košice

Z osláv majstrovského titulu hokejistov HC Košice pri Dolnej bráne v KošiciachZ osláv majstrovského titulu hokejistov HC Košice pri Dolnej bráne v Košiciach Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti slovenského majstra HC Košice odštartujú svoje účinkovanie v základnej fáze Ligy majstrov 2023/2024 na ľade EHC Biel-Bienne. So švajčiarskym tímom sa stretnú 31. augusta o 19.45.

Prvý domáci duel odohrajú o dva dni neskôr, keď privítajú Servette Ženeva a o ďalších šesť dní sa predstavia na ľade Red Bull Mníchov. "Oceliarov" čaká tretí švajčiarsky súper 10. septembra, keď nastúpia na štadióne Rapperswillu-Jona Lakers. Záverečné dva duely základnej časti odohrajú pred vlastnými divákmi, 10. októbra proti švédskemu tímu Skelleftea a 18. si zmerajú sily s Adlerom Mannheim.

Súťaž zmenila oproti minulým ročníkom formát, namiesto 32 klubov sa v nej predstaví len 24 účastníkov. Košice ako úradujúci slovenský šampión štartujú v Lige majstrov na základe voľnej karty, ktorú im udelilo vedenie súťaže.

Skupinový formát sa končí, po novom každý tím absolvuje v základnej fáze šesť duelov proti šiestim rôznym súperom (tri doma a tri vonku), ktorých im určil žreb. Do play off postúpi 16 najlepších tímov spoločnej tabuľky na základe bodového zisku. Postupový "pavúk" bude zostavený na základe umiestnenia jednotlivých klubov v tabuľke (1-16, 2-15, atď).

Nová sezóna LM odštartuje 31. augusta 2023, základná časť vyvrcholí 17.–18. októbra. Play off sa začne 14. novembra 2023, finále je na programe 20. februára 2024. V hokejovej Lige majstrov doteraz zastupovali Slovensko okrem Košíc aj HK Nitra, HC '05 Banská Bystrica a HC Slovan Bratislava. Najúspešnejším klubom súťaže je švédska Frölunda, ktorá ju ovládla už štyrikrát. Titul obhajuje fínsky klub Tappara Tampere.      

program HC Košice v LM:
31. augusta 19.45: EHC Biel-Bienne (Švaj.) - HC Košice
2. septembra 18.00: HC Košice - Servette Ženeva (Švaj.)
8. septembra 19.30: Red Bull Mníchov (Nem.) - HC Košice
10. septembra 15.45: Rapperswill-Jona Lakers (Švaj.) - HC Košice
10. októbra 17.30: HC Košice - Skelleftea (Švéd.)
18. októbra 18.30: HC Košice - Adler Mannheim (Nem.)

Viac o téme: HC Košice Servette Ženeva Red Bull Mníchov AIK Skelleftea Adler Mannheim Rapperswil-Jona Lakers EHC Biel-BIenne
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy