Akoby Carlitovi nestačilo, že prehral s Djokovičom a zradilo ho zdravie: Čo robíš, chlapče?

Španielsky tenista Carlos AlcarazŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Keby sme mali označiť dva najlepšie sety tohtoročného Roland Garros, voľba by bezpochyby padla na tie medzi Novakom Djokovićom a Carlosom Alcarazom. Otec vs. syn, veterán vs. žiačik, predvádzali na kurte abnormálny tenis a po dvoch dejstvách svietil stav 1:1.

Vtedy si každý fanúšik tenisu želal, aby títo šialenci nezišli z kurtu ešte najmenej tri hodiny. Teda v prípade, ak mienili predvádzať také okulahodiace divadlo, aké nám servírovali v prvých dvoch setoch. Lenže potom prišlo Alcarazovo zranenie a všetko išlo do horúceho pekla, zvyšné dva sety preto nemá zmysel hodnotiť.

Do Carlosa Alcaraza sa pustila bývalá hráčka Rennae Stubbsová, ktorej prekážalo správanie Alcaraza na kurte, vrátane oslavy po triumfe v druhom sete, podľa nej zbytočnej a prehnanej reakcie. 20-ročný Španiel zaťal päste i ramená a tešil sa smerom k fanúšikom na tribúnach.

"Vedeli sme, že tento zápas bude semifinále, a Alcaraz dostal veľkú lekciu o tom, ako ísť do takýchto zápasov. Musíte byť schopný kontrolovať svoje nervy, úroveň nepokoja, stres a zatínanie päste," povedala Stubbsová, držiteľka 60 titulov v debli.

Alcaraz rozčertil Stubbsovú svojím počínaním na konci druhého setu, podľa nej oslavoval príliš skoro, pretože iba vyrovnal na 1:1 a boli pred ním ešte minimálne dva sety. Navyše, ak vezmeme do úvahy, kto stál proti nemu na opačnom konci dvorca...

"Aj keď vyhral druhý set, vystrčil ramená do vzduchu a smerom k divákom. Moja prvotná reakcia, keď to urobil, bola: "Čo robíš?". Akože, áno, je to veľký set, výborný úspech, ale, chlapče, ešte musíš vyhrať proti tomuto mužovi dva sety.

Musíš sa upokojiť, upustiť z tejto úrovne a zo všetkého naokolo. To je niečo, čo robí Novak lepšie než ktokoľvek iný. Je schopný manažovať si päťsetový zápas. Aj keď nehrá dobre, vidíte ho tak, akoby si hovoril "Budem v pohode." Alcaraz sa musí naučiť, ako zvládať takéto momenty," dodala 52-ročná rodáčka z Tampy, ktorá reprezentovala Austráliu.

Alcaraz dostane najbližšiu príležitosť už onedlho na Wimbledone, kde však nebude v prípadnom zápase s Novakom Djokovićom považovaný za favorita. Ktovie, možno bude pre neho vyhovujúcejšia pozícia nefavorita duelu.

Viac o téme: Novak Djokovič Rennae Stubbsová Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky, tennisuptodate.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy