Výhra, po ktorej aj tak nebola radosť: Slovenky nepostúpili z tabuľky druhých tímov

Na snímke radosť reprezentantiek Slovenska po vyhratom prvom seteNa snímke radosť reprezentantiek Slovenska po vyhratom prvom sete Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Slovenské volejbalové reprezentantky zakončili účinkovanie v Zlatej Európskej lige víťazstvom nad Rumunskom 3:1.

Družstvo trénera Michala Mašeka obsadilo v B-skupine 2. miesto so ziskom 6 bodov. Na postup z tabuľky druhých tímov mu to však nestačilo, pretože Švédky zaznamenali plný bodový zisk s Belgickom.

Slovenky zdolali Rumunsko aj v prvom stretnutí v skupine (3:1). V súbojoch proti Češkám, ktoré postúpili do semifinále, získali iba jeden set.

Zlatá Európska liga žien, B-skupina:

SLOVENSKO - Rumunsko 3:1 (18, 18, -19, 23)
108 minút, rozhodovali: Rodriguezová (Šp.), Hoger (SR)

SR: Boledovičová, A. Fričová, K. Fričová, Herdová, Hrušecká, Kohútová, Šunderlíková, Körmendyová, Šepeľová, Slivková, Návratová, libero: Pállová, Magdinová

Rumunsko: Ghetiová, Ioanová, Innehová, Raduová, Ionescuová, Mateiová, Badiuová-Savuová, Miclausová, Virlanová, Budaiová-Ungureanuová, Zadorojnaiová, Posteaová, libero: Veresová, Ciucuová

Slovenky boli v prvom sete agresívnejšie v útoku a oprieť sa mohli aj o dobrý blok. Zlom úvodného dejstva nastal za stavu 15:14 v prospech domácich, keď Slovenky získali osem z deviatich lôpt a prepracovali sa až k víťazstvu 25:18.

Druhý set bol vyrovnaný do stavu 13:13, následne prevzali opäť iniciatívu domáce hráčky, ktoré vyhrali set rovnakým výsledkom ako prvý. Bodovo ťahala slovenské reprezentantky najmä smečiarka Šepeľová.

Tretia časť priniesla dvakrát gesto fair play, keď hráčky na oboch stranách priznali teč lopty a ušetrili súperovi challenge. V hre sa viac darilo Rumunkám, ktoré si vypracovali náskok šiestich bodov a znížili na 1:2. Slovenky však prehra v treťom sete nerozhodila z herného rytmu, čo potvrdili vo štvrtej časti, ktorú vyhrali 25:23 a zdolali Rumunky 3:1 na sety.

hlasy aktérov:

Michal Mašek, tréner SR: "Ťažký zápas pre nás, pretože po prehre s Českom, keď dostalo naše mladé družstvo riadne poza uši, nebola nálada najlepšia. Skvele sme zvládli zápas v nasadení. Včera sme mali jeden agresívny tréning a dnes to hráčky preniesli do zápasu. Všetky veci, ktoré sme od nich chceli, tak plnili. Klobúk dole pred nimi."

Karolína Fričová, kapitánka SR: "Výhra nás veľmi teší, pretože po výkone v stredu proti Češkám bolo náročné nájsť sebavedomie. Je to prísľub do budúcnosti, že tvrdá práca sa vyplatí. Veríme, že na to nadviažeme na majstrovstvách Európy."