Portugalsko vedie slovenskú skupinu: Bosna odchádza s ďalším nepríjemným výsledkom

Bernardo Silva oslavuje gól z penalty
Bernardo Silva oslavuje gól z penalty Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Futbalisti Portugalska sú aj po treťom zápase bez straty bodu na čele "slovenskej" J-skupiny kvalifikácie ME 2024. V sobotňajšom zápase zdolali v Lisabone Bosnu a Hercegovinu 3:0.

Portugalsko poslal krátko pred prestávkou do vedenia Bernardo Silva, ďalšie dva zásahy pridal v druhom polčase Bruno Fernandes. Favorit skupiny tak dosiahol ďalší suverénny triumf, neinkasoval ani v treťom stretnutí v kvalifikácii. Cristiano Ronaldo odohral 199. zápas za národný tím.

kvalifikácia ME 2024

J-skupina:

Portugalsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (1:0)
Góly: 44. Silva, 77. a 90.+3 Fernandes. Rozhodoval: Massa (Tal.), ŽK: Pereira - Pjanič, Tahirovič

Portugalsko: Costa - Antonio Silva, Dias, Pereira - Cancelo, Silva (87. Otavio), Palhinha (87. Diogo Jota), Fernandes, Guerreiro (78. Semedo) - Ronaldo, Joao Felix (62. Neves)

Bosna a Hercegovina: Sehič - Ahmedhodzič, Sanicanin, Kolašinac (78. Gazibegovič), Barišič (71. Hamulič) - Dedič, Cimirot, Hadziahmetovič (71. Tahirovič) - Stevanovič, Džeko (78. Varesanovič), Pjanič (78. Prcič)