Slovenská strela opäť úradovala: Skvelý výsledok a potom veľká pochvala od trénerky

Viktória Forsterová v behu na 60 metrov cez prekážkyViktória Forsterová v behu na 60 metrov cez prekážky Zdroj: SITA/AP/AP Photo

POZNAŇ - Slovenská šprintérka Viktória Forsterová obsadila druhú priečku vo finále 100 m prek. na nedeľnom striebornom atletickom mítingu (Memoriál Czeslawa Cybulského) v poľskom meste Poznaň. Informoval portál atletika.sk.

Forsterová v kvalifikačnom behu dosiahla svoj druhý najlepší čas 12,91 sekundy a len o tri stotinky zaostala za vlastným národným maximom. Vo finálovom behu sa znova dostala pod 13 sekúnd časom 12,96 a skončila druhá. Rýchlejšia ako ona bola v kvalifikácii aj vo finále len výborná Poľka Pia Skrzyszowská (12,89 a 12,87).

Daniela Ledecká, tréningová kolegyňa Forsterovej, si v behu na 400 m prekážok zlepšila sezónne maximum z 8. júna v Budapešti o stotinku na 58,04, ale stačilo to iba na 6. miesto.

"Viktória potvrdila, že naša príprava sa uberá dobrou cestou. Prvý raz v jeden deň dvakrát dosiahla čas lepší ako 13 sekúnd, takže s jej vystúpením som veľmi spokojná. Verím však v ďalší progres. Daniela sa v súťažiach stále len hľadá, nejde to podľa našich predstáv," zhodnotila výsledky oboch svojich zvereniek Katarína Adlerová.

Medzi mužmi skončil Matej Baluch tretí na 400 m prek. časom 50,32 sekundy za Nemcom Joshuom Abuakuom (49,28 – rekord mítingu) a Matičom Gučekom zo Slovinska (49,88). Zverenec súrodencov Edmunda a Igora Kováčovcov v banskobystrickej Dukle zaostal za svojím nedávnym osobným maximom len o 33 stotín.

Viac o téme: Daniela Ledecká Matej Baluch Viktória Forsterová
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenský atletický zväz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy