Vagabundi, už nie ste ani vtipní, ani zaujímaví: Spamätajte sa, rasizmus je neakceptovateľný!

Youssoufa MoukokoYoussoufa Moukoko Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KUTAISI - Obaja nemeckí futbalisti po nepremenených penaltách na úvod majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov čelili rasistickým urážkam.

Youssoufa Moukoko a Jessic Ngankam, ktorí sú tmavej pleti, sa na Instagrame stali terčom nenávistných komentárov po remíze 1:1 s Izraelom.

Osemnásťročný Moukoko z Borussie Dortmund zahodil penaltu v tretej minúte, o štyri roky starší útočník Ngankam, hrajúci za druholigový Fürth, mohol skórovať v 80. minúte. Po zápase sa na nich zniesli rasistické urážky a emotikony opíc.

"Keď vyhráme, sme všetci Nemci. Keď prehráme, prídu tieto opičie komentáre. Také veci do futbalu nepatria. A veľmi bolia," povedal Moukoko nemeckým médiám. Pohoršení boli aj ďalší členovia reprezentácie, obhajujúci titul na Eure. "Je absurdné, keď sa ľudia anonymne vyjadrujú na internete a chlapcov rasisticky urážajú," povedal kouč Antonio Di Salvo.

Viac o téme: Rasizmus EURO U21 Nemecko U21 Jessic Ngankam Youssoufa Moukoko ME vo futbale do 21 rokov