Toto urobili po prvý raz v histórii: Brazília vybehla na ihrisko tak, ako nikdy predtým

Brazílčania hrali v čiernych dresoch v rámci kampane proti rasizmuBrazílčania hrali v čiernych dresoch v rámci kampane proti rasizmu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Brazílie zdolali v prípravnom zápase Guineu hladko 4:1. O ich góly sa postarali Joelinton, Rodrygo, Eder Militao a Vinicius Junior, za Guineu sa presadil Serhou Guirassy.

Brazílčania odohrali prvý polčas sobotňajšieho prípravného zápasu v čiernych dresoch. Vedenie brazílskeho národného tímu uviedlo, že jeho hráči hrali v čiernej farbe po prvý raz v histórii. Týmto gestom podporili kampaň proti rasizmu. V druhom polčase už mali na sebe svoje typické žlté dresy.

Pred zápasom, ktorý sa hral v Barcelone na štadióne Espanyolu, pózovali oba tímy s transparentom s nápisom v portugalčine "S rasizmom sa nehrá". Tento týždeň sa brazílsky útočník Vinicius zapojil do boja proti rasizmu aj v spolupráci s Medzinárodnou futbalovou federáciou. Povedie pracovnú skupinu, ktorá má vypracovať konkrétne a efektívne opatrenia na zastavenia rasizmu vo futbale.

Futbalisti Brazílie oslavujú gól Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Brazíliu čaká v utorok ďalší zápas v Lisabone so Senegalom, aj v tomto dueli bude pokračovať v kampani.

V ďalšom zápase Ekvádor zdolal Bolíviu 1:0, triumf im zabezpečil Enner Valencia. Futbalisti Paraguaja zdolali v nedeľňajšom prípravnom stretnutí v Asuncióne reprezentáciu Nikaraguy 2:0. Po hodiny hry poslal domácich do vedenia Miguel Almiron, víťazstvo spečatil v 77. minúte Fabian Balbuena.

Futbalisti Čile zdolali v prípravnom zápase Dominikánsku republiku hladko 5:0. O góly domácich sa postarali Ben Brereton Diaz, ktorý skóroval trikrát v prvom polčase, dva góly pridal Bruno Barticciotto.

Prípravné zápasy:

Brazília - Guinea 4:1 (2:1)
Góly: 27. Joelinton, 30. Rodrygo, 47. Militao, 88. Vinicius Junior (z 11 m) - 36. Guirassy

Ekvádor - Bolívia 1:0 (0:0)
Gól: 69. Valencia

Paraguaj - Nikaragua 2:0 (0:0)
Góly: 62. Almiron, 77. Fabian Balbuena

Čile - Dominikánska Republika 5:0 (4:0)
Góly: 11., 17. a 20. Brereton Diaz, 45. a 58. Barticciotto (prvý z 11 m)

Viac o téme: Brazília Bolívia Ekvádor Guinea