Obrovské sklamanie Česka: Olympijský sen sa rozplynul po dráme s nešťastným koncom

Sklamané basketbalistky Česka po prehre s NemeckomSklamané basketbalistky Česka po prehre s Nemeckom Zdroj: Profimedia

ĽUBĽANA - Basketbalistky Nemecka si na ME v Slovinsku zabezpečili postup do olympijskej kvalifikácie. V skupine o piate až ôsme miesto zdolali v sobotu po dráme Česko 71:69 po predĺžení a na šampionáte si zahrajú o konečnú piatu priečku.

Nemky v skupine o piate až ôsme miesto zdolali v sobotu po dráme Česko 71:69 po predĺžení. Skóre vyrovnali štyri desatiny sekundy pred koncom riadneho času a vynútili si predĺženie a hoci v ňom prehrávali už o šesť bodov, napokon sa tešili z cenného triumfu.

Nemky v kvalifikačnom dueli o štvrťfinále na prebiehajúcom šampionáte zdolali Slovensko. V súboji o konečnú piatu priečku na ME si v nedeľu zahrajú proti Srbsku, ktoré vyhralo nad Čiernou Horou 63:58.

O titul Španielky proti Belgicku

Basketbalistky Španielska sa prebojovali do finále ME. V sobotnom semifinále v slovinskej Ľubľane vyhrali nad Maďarskom 69:60. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Belgicko a Francúzsko.

Štvornásobné európske šampiónky Španielky si v prvom polčase vybudovali až 16-bodový náskok a hoci sa Maďarky v záverečnej štvrtine priblížili aj na rozdiel troch bodov, manko sa im zmazať nepodarilo.

Obhajkyne bronzu spred dvoch rokov Belgičanky si poradili s Francúzskom 67:63.