Juj, veľká škoda: Slovenky mali na dosah postup do štvrťfinále, chýbal jediný set

Slovenská reprezentantka v stolnom tenise Barbora BalážováSlovenská reprezentantka v stolnom tenise Barbora Balážová Zdroj: TASR/Michal Svítok

KRAKOV - Slovenské stolné tenistky nepostúpili do štvrťfinále tímovej súťaže na Európskych hrách v Krakove. V osemfinálovom dueli prehrali so Švédskom 2:3.

Slovenky viedli 1:0 i 2:1, no napokon neuspeli, keď Ema Labošová podľahla v rozhodujúcej dvojhre švédskej jednotke Linde Amande Bergströmovej 0:3 na sety.

"Švédky boli miernymi favoritkami, lebo majú vyrovnanejší káder. Zariskovali sme a rozhodli sme sa zlepšiť nasadenie dievčat, aby sme Švédky trocha zaskočili. Od začiatku to bol dobrý zápas. Škoda prvej dvojhry, kde Kukuľková doťahovala švédsku jednotku a ak by vo štvrtom sete vyhrala, v piatom by bola lepšia.

Práve k tomu zámeru sme postavili náš zámer, aby švédsku obranárku zdolala. Toto bol jeden z kľúčových bodov. Po výhre Balážovej bola ťažoba posledného bodu na Kukuľkovej. V budúcnosti by mala byť naša jasná jednotka. Musí si zvyknúť na túto úlohu, naučiť sa vyrovnať s tlakom," uviedol pre portál olympic.sk tréner slovenskej ženskej reprezentácie Jaromír Truksa.

Balážovú mrzelo, že dobre rozohratý zápas Slovenky nedotiahli do víťazného konca. "Som sklamaná, duel sa vyvíjal podľa plánov. Švédky majú dobrú jednotku a ja som s ňou predtým trikrát prehrala, preto som išla do štvorhry a skúsili sme to s Tatianou Kukuľkovou. Urobili sme maximum pre víťazstvo. Škoda, že sme nedokázali využiť vedenie 2:1."

osemfinále tímovej súťaže žien:

SLOVENSKO - Švédsko 2:3
Ema Labošová, Barbora Balážová - Filippa Isabell Bergandová, Christina Hanna Kallbergová 3:1 (4, -4, 8, 10)
Tatiana Kukuľková - Linda Amanda Bergströmová 1:3 (-4, -6, 5, -11)
Balážová - Kallbergová 3:2 (-9, 9, -5, 7, 8)
Kukuľková - Bergandová 2:3 (-4, 7, -6, 7, -6)
Labošová - Bergströmová 0:3 (-7, -6, -6)

Viac o téme: Slovensko Švédsko Európske hry Barbora Balážová