Keď si neviete rady, dajte loptu Suárezovi: Svet oplakáva smrť legendárneho futbalistu

Zdroj: Getty Images

MILÁNO - V 88 rokoch zomrel bývalý španielsky futbalista Luis Suárez, držiteľ Zlatej lopty za rok 1960 a majster Európy z roku 1964.

O jeho úmrtí dnes informoval na svojom webe Inter Miláno, v drese ktorého strávil veľkú časť kariéry. Trikrát s ním vyhral taliansku ligu a dvakrát Pohár majstrov európskych krajín (terajšiu Ligu majstrov).

"Výnimočný talent a legenda Interu. Desiatka Grande Interu, ktorá dostala naše farby na vrchol v Taliansku, Európe i vo svete. Keď si neviete rady, dajte loptu Suárezovi. Ciao, Luisito," rozlúčil sa Inter na twitteri so svojím bývalým hráčom, ktorý žil do svojej smrti v Miláne. Za Inter odohral Suárez 256 zápasov a dal 42 gólov.


Nastupoval tiež za rodnú La Coruňu, Barcelonu, s ktorou vybojoval dva španielske tituly a počas angažmánu na Camp Nou si vyslúžil Zlatú loptu. Prestížne ocenenie získal ako jediný španielsky rodák v histórii, v hlasovaní novinárov porazil legendárneho kanoniera Ferenca Puskása. Iný španielsky držiteľ Zlatej lopty Alfredo Di Stéfano sa narodil v Argentíne.

Hráčsku kariéru ukončil Suárez v drese Sampdorie Janov v roku 1973 a začal trénovať. Niekoľkokrát koučoval Inter, viedol tiež La Coruňu, Cagliari a španielsku reprezentáciu. Ako hráč absolvoval v národnom tíme 32 zápasov a strelil 14 gólov.

Viac o téme: Luis Suárez Inter Miláno
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Inter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy