TOUR DE FRANCE 2023 Rozzúrený Saganov tímový kolega naložil fanúšikom: Nech radšej ostanú doma!

Steff Cras po páde zavinenom fanúšikmi skončil v nemocniciSteff Cras po páde zavinenom fanúšikmi skončil v nemocnici Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Poriadny hnev zachvátil tímového kolegu Petra Sagana Belgičana Steffa Crasa, ktorý musel po páde vo ôsmej etape odstúpiť zo slávnej Tour de France. Za jeho pád a vypadnutie jazdca tímu TotalEnergies pritom mohli bezohľadní fanúšikovia.

Najslávnejšie cyklistické preteky každý rok okrem množstva televíznych fanúšikov pritiahnu veľa divákov aj k samotným cestám, kde neraz až bezohľadne porušujú odporúčania organizátorov a pohybujú sa v priestoroch, kde by nemali čo robiť. Okrem ohrozenia vlastného zdravia tak ohrozujú aj samotných pretekárov a práve to na vlastnej koži pocítil vo ôsmej etape Tour Cras. 

Steff Cras po páde Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Belgičan sa ocitol šesť kilometrov pred koncom ôsmej etapy na zemi spoločne so Simonom Yatesom a Mikelom Landom. Poslední dvaja menovaní síce stratili svoje pozície, ale na Tour mohli aspoň pokračovať, Cras už takéto šťastie bohužiaľ nemal. 

Nepríjemný pád Saganovho tímového kolegu zavinil fanúšik, ktorý si fotografoval pelotón a neustúpil okolo uháňajúcim cyklistom. Mediálny manažér francúzskeho tímu TotalEnergies vyslanému štábu RTVS potvrdil, že zranený Cras okamžite zamieril do nemocnice, kde absolvoval niekoľko vyšetrení aj röntgen, ktorý rozohnal obavy o zlomeninách kostí, ale Belgičan skončil so silno narazenou hlavou a kľúčnou kosťou.

Žiadny rešpekt voči jazdcom

"Keď divák stojí viac ako meter v ceste a neuhne, keď prichádza pelotón, tak radšej nech zostane doma. Nemáte voči nám jazdcom žiaden rešpekt. Verím, že cítiš vinu, pretože na Tour končím tvojou vinou,“ naložil divákom na sociálnej sieti nahnevaný Belgičan, ktorý patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia tohtoročnej Tour. 

Po siedmich etapách figuroval na skvelej13. priečke celkového poradia a na lídra Jonasa Vingegaarda strácal len šesť minút. Bohužiaľ svoje kvality už v ďalších etapách tohtoročnej Tour nebude mať možnosť ukázať.  

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies Steff Cras
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Le Tour de France, steff cras
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá