TOUR DE FRANCE 2023 Peter Sagan o tom, prečo sa mu zatiaľ v šprintoch nedarí: Stále nie je koniec!

Peter Sagan pred štartom deviatej etapy Tour de FrancePeter Sagan pred štartom deviatej etapy Tour de France Zdroj: Profimedia

PUY DE DOME - Kanadský cyklista Michael Woods triumfoval v nedeľnej deviatej etape 110. ročníka Tour de France.

Jazdec tímu Izrael Premier Tech prišiel do cieľa 182,4 km dlhej trasy zo Saint-Léonard-Noblat do Puy de Dôme v čase 4:19:41 h. Druhý skončil domáci Pierre Latour (TotalEnergies), tretí finišoval Slovinec Matej Mohorič (Bahrajn Victorious).

Peter Sagan vypadol z balíka po tom, čo mu spadla reťaz. Únik si 107 km pred cieľom vypracoval náskok viac ako 10 minút. Sagan sa neskôr vrátil späť do pelotónu, ktorý išiel v pomalom tempe a líder celkového poradia Dán Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) si strážil prípadné nástupy druhého Tadeja Pogačara (UAE Team Emirates). 

Sagan (TotalEnergies) napokon prišiel do cieľa na 154. mieste so stratou 29:54 minúty a vie, že v druhom týždni slávnych pretekov ho čaká náročná úloha. 

Tento rok sa mu v šprintoch zatiaľ nedarilo

"Dnes bolo teplo, ale dalo sa to zvládnuť. Som určený do šprintov, ale tento rok sa mi v nich zatiaľ nedarilo. Stále však nie je koniec. Uvidíme, ako sa po dni voľna budú vyvíjať ďalšie okolnosti. Myslím si, že druhý týždeň bude veľmi ťažký, ťažší ako tretí. Uvidíme, ako to pôjde ďalej," povedal slovenský cyklista, ktorému patrí v celkovej klasifikácii 128. miesto, pre RTVS.

V bodovacej súťaži je Tourminátor aktuálne na 28. priečke.

"Neverím, že sa mi to konečne podarilo, po toľkých pokusoch a na tomto legendárnom mieste. Mám už 36 rokov, mladší už nebudem. Veľmi som dnes chcel vyhrať. V závere to bolo iba o sústredení sa a pomalom, trpezlivom sťahovaní odstupu.

Chcel by som poďakovať mojej rodine, tímu, Sylvanovi Adamsovi... Toto mi umožnila ich podpora. Musím povedať, že som na seba skutočne hrdý, ako som to na tom kopci otočil," citoval víťaza etapy portál cycling-info.sk.

Viac o téme: Peter Sagan Tour de France 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá