VIDEO Lekcia z efektivity a pevné nervy: Wimbledon spoznal prvého finalistu mužskej dvojhry

Novak Djoković sa raduje zo zisku bodovNovak Djoković sa raduje zo zisku bodov Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djoković sa prebojoval do finále mužskej dvojhry na Wimbledone. V semifinálovom zápase zdolal Taliana Jannika Sinnera 3:0 na sety po priebehu 6:3, 6:4, 7:6 (4). Vo finále sa stretne s lepším z dvojice Carlos Alcaraz a Daniil Medvedev.

Pre 36-ročného Djokovića to bude deviate wimbledonské finále v kariére a piate za sebou. V ôsmich súbojoch o prvenstvo na tráve All England Clubu doteraz prehral iba raz - v roku 2013 s domácim Britom Andym Murrayom. Postúpil do rekordného 35. singlového finále na turnajoch veľkej štvorky.

Djokovič zvíťazil aj vo štvrtom vzájomnom zápase so Sinnerom, ôsmemu nasadenému hráčovi nedovolil odplatu za vlaňajšiu wimbledonskú prehru vo štvrťfinále. "Bolo to vyrovnanejšie, než hovorí skóre 3:0. Povzbudilo ma, že som tretí set dotiahol do tajbrejku. Môj súper ukázal, že je veľký talent. Ja mám radosť z toho, že som stále súčasť tejto generácie. Snažím sa vracať tomuto športu to, čo mi dal. Cítim sa určite lepšie než na 36 rokov. Mám stále veľa motivácie a inšpirácie," poznamenal Djokovič bezprostredne po stretnutí.

Srbovi vyšiel vstup do zápasu, keď po troch gemoch viedol 3:0. Po úspešnom Djokovičovom brejku v druhom geme si obaja hráči podržali podania a Srb zužitkoval už prvý setbal. Ani v druhom dejstve sa Sinnerovi nepodarilo brejknúť súpera, ktorý získal súperove podanie v tretej hre, náskok 2:1 následne potvrdil na svojom servise a dotiahol set do víťazného konca.

V dramatickom treťom sete si obaja postrážili svoje podania. Sinner mal za stavu 5:4 dva setbaly, ale nevyužil ich. Djokovič dokázal vyrovnať a hoci v tajbrejku prehrával 0:2 aj 1:3, napokon ho získal pre seba, keď premenil hneď prvý mečbal.